Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. W najbliższą środę, wyjątkowo, nie odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.. Będzie miało ono miejsce za tydzień, 2 grudnia po wieczornej Mszy św.
  2. W piątek o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Koła Misyjnego. A o godz. 19.15, jak zwykle, Msza św. w klasycznym rycie rzymskim, a po niej katecheza, na którą gorąco zapraszam.
  3. W sobotę 28 listopada - w katedrze - o godz. 12.00 odbędzie się diecezjalna Inauguracja Roku Jubileuszowego 1050–lecia chrztu Polski. Natomiast w  naszej parafii inauguracja owego roku nastąpi w niedzielę 29 listopada na Mszy św. o godz. 11.00. Na tej sumie odnowimy przyrzeczenia chrzcielne dlatego proszę, by zabrać ze sobą świece.
  4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (po łacinie) oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
  5. W zakrystii i u ministrantów można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece w cenie 5 zł, duże – 15zł.
  6. Rodziny, które mogą przyjąć pielgrzymów w ramach Światowych Dni Młodzieży proszone są o zgłoszenie i wypełnienie deklaracji.
  7. Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej, z której przedruki wyłożone są na stolikach, jak również do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze szczególnie gorąco polecam artykuły pt.: „Sługa i Król” oraz „Eutanazja w białych rękawiczkach” – o nowym sposobie dokonywania tego procederu, jakim jest zagłodzenie pacjentów na śmierć.
  8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

   † Małgorzata Bandurska

   † Mirosław Lewandowski

   † Kazimiera Glama

   † Czesława Wolnik

   † Adela Nemiatkowska

   † Bogdan Zieliński

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.11.21 11:34, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka