Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela roku kościelnego - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. a godz. 11.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusa oraz Akt Oddania rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. O godz. 12.15 zostanie odprawiona, z racji przypadającego 25 listopada wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, tradycyjna Msza św. dla środowiska kolejarskiego.
 1. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w środę, 27 listopada, podczas Mszy św. o godz. 18.30.
 2. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas ósmych odbędzie się w czwartek, 28 listopada. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30.
 3. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. Roraty w naszym kościele odprawiane będą – dla dorosłych o godz. 7.30 (w soboty o godz. 8.00) oraz od poniedziałku do piątku, dla dzieci o godz. 18.30. Podczas sumy o godz. 11.00 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę Mszach św., przy wyjściu z kościoła.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca, a Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestować będzie w tym dniu na potrzeby tegoż radia. Także w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 19.00 zagra zespół „Umocnieni”, który po Mszy św. zaprasza na czuwanie ze św. Janem Pawłem II w ramach przygotowania do 100-lecia urodzin świętego papieża.
 1. Zapraszamy na koncert galowy w ramach ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych FART z udziałem zespołu Małe TGD, w czwartek, 28 listopada o godz. 18.00 w parafii pw. Matki Bożej Królowej Męczenników. Szczegóły na stronie internetowej (www.wiatrak.org.pl).
 2. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” zaprasza na rekolekcje adwentowe po hasłem „Gdy czekanie na dziecko boli…” dla małżeństw starających się o potomstwo. Rekolekcje odbędą się w Przysieku koło Torunia w dniach 7 – 8 XII. Szczegóły
  na stronie internetowej (www.gdyczekanieboli.pl).
 3. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” (wraz z dodatkiem 5 minut z Bogiem) szczególnie artykuły: „Królestwo nie z tego świata” o królowaniu Boga w świecie oraz „Biennale w ciekawych czasach” o katastrofalnej powodzi, która w ostatnim czasie nawiedziła Wenecję.
 4. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Preludium e-moll Jana Sebastiana Bacha.
 5. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Joanna Nowacka

† Teresa Siamion

         Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.11.22 16:59, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka