Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

  1. We wtorek Święto Niepodległości. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych! Dodatkowa Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce odprawiona zostanie we wtorek - w Klasycznym Rycie Rzymskim - o godz. 19.15.
  2. Uwaga! Biuro parafialne (zarówno biuro księdza, jak i cmentarne) nie będzie czynne w poniedziałek ani we wtorek. Z kolei w środę biuro księdza będzie czynne tylko do godz. 17.00.
  3. Intencje na cały przyszły rok można zamawiać i rezerwować w biurze parafialnym, także telefonicznie.
  4. Z początkiem Adwentu rozpoczynają przygotowanie: dzieci klas II szkoły podstawowej do I Komunii św. i młodzież II klas gimnazjalnych do sakramentu bierzmowania. Proszę rodziców, aby w biurze parafialnym zapisali swoje dzieci. Pierwsze spotkanie z rodzicami młodzieży klas II gimnazjum odbędzie się w niedzielę 23 listopada po Mszy św. o godz. 9.30, a spotkanie z rodzicami dzieci klas II szkoły podstawowej -  tego samego dnia po Mszy św. o godz. 11.00.
  5. Terminy spotkań z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. zostały wywieszone w gablocie oraz zamieszczone w internecie.
  6. W dniach od 15 do 16 listopada odbędzie się coroczna pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę. Natomiast jutro po Mszy św. o godz. 18:30 w domu katechetycznym będzie miało miejsce spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy naszej parafii.
  7. W niedzielę 16 listopada odbędzie się zbiórka do puszek na cele organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.
  8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: „Patriotyczne wychowanie” ; „Ta marka należy do nas wszystkich” - o najnowszym spocie promocyjnym naszego kraju; „Szczęśliwa mama, szczęśliwe dziecko”.
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

          †  Jadwiga Marciniak

          †  Stanisław Narloch 

         Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

 

ks. Roman Adam Kneblewski

 

 

 

 


Dodane: 2014.11.08 10:23, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka