Dziś jest 25 kwietnia A.D. 2019 - Czwartek w Oktawie Wielkanocy
 

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

 1. W środę 17 września - w rocznicę napaści sowieckiej na Polskę - zapraszam na Mszę św. Requiem o godz. 19.15 w intencjach wszystkich ofiar Polskiej Golgoty Wschodu, a także śp. prof. Józefa Szaniawskiego z okazji rocznicy jego tragicznej śmierci.

 2. W tym tygodniu w czwartek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. Serdecznie zapraszam młodzież naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.30.

 3. Spotkanie z rodzicami i młodzieżą klas III gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 21 września po Mszy św. o godz. 9.30.

 4. W nowym roku szkolnym Fundacja „Wiatrak” zaprasza do Akademii Twórczego Rozwoju „Wiatraka” na zajęcia sportowe, taneczne, językowe, naukowe i muzyczne w 82 sekcjach. Z oferty skorzystać mogą dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorzy oraz osoby niepełnosprawne. Pełna lista na stronie internetowej fundacji (www.wiatrak.org.pl). Informacje na plakacie.

 5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Odważni i miłosierni – o ludziach udających się w miejsca konfliktów, artykułu Tomasza Terlikowskiego pt.: Przeciw rodzinie – o atakach dzisiejszej władzy na rodzinę i tradycję, wywiad z Teresą Świrydowicz, psychologiem klinicznym i psychoterapeutą pt.: Powinniśmy być czujni – o depresji, Wystarczy tak niewiele – artykuł o problemie samobójstw, Szklakiem męczeństwa – miejsca bł. ks. Jerzego Popiełuszki,

 6. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 7. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:        
  † Bogusława Kolczyńska
  † Gerasimos Antzoulatos
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.09.08 12:07, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka