Dziś jest 13 czerwca A.D. 2024 -
 

Święto Ofiarowania Pańskiego

 1. Dzisiaj przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną świece.  Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby klasztorów klauzurowych w naszej diecezji natomiast kwesta na potrzeby Radia Maryja odbędzie się wyjątkowo w przyszłą niedzielę. Z racji ferii poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. odbędzie się we wtorek, 11 lutego, podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje dzisiaj składki i ofiary w pok. nr 3 w Domu Parafialnym. 
 3. Przypominamy, że Msze św. w naszym kościele sprawowane są w dni powszednie o godz. 7.30 oraz 18.00 (w połączeniu z okolicznościowymi nabożeństwami) natomiast biuro parafialne do końca ferii zimowych czynne jest wyłącznie w godzinach przedpołudniowych - od 10.00 do 12.00. 
 4. Od poniedziałku, 3 lutego, zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej w naszym kościele, prowadzonej przez wspólnotę Żywego różańca - w dni powszednie o godz. 17.30.
 5. We wtorek po Mszy św. Wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. 
 6. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie a po Mszy św. nabożeństwo o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 
 7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od 17.00 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 8. W sobotę, 8 lutego, od godz. 8.00 ks. Grzegorz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną. 
 9. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Przygotowujemy się do remontu dachu nad prezbiterium naszego kościoła stąd też ofiary zbierane w najbliższą niedzielę przeznaczone będą właśnie na ten cel. 
 10. Serdecznie zapraszamy wszystkie zakochane pary, narzeczonych oraz małżonków na walentynkowy wieczór zatytułowany Nie szukaj miłości – Kochaj!, który odbędzie się w naszym kościele w piątek, 14 lutego, o godz. 20.00.
 11. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” – szczególnie artykuły „Codzienność życia konsekrowanego” – rozmowa z członkiniami ruchu Focolari, oraz „Nie tylko komunia” o wartości i znaczeniu przyjmowania Komunii św.
 12.  W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Janina Ambroziak

† Genowefa Czaja

† Maria Walentyn

† Mariola Durma


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.01.31 17:47, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka