Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

 1. Dziś odbywa się loteria misyjna.
 2. W zakrystii można nabyć kieszonkowy kalendarzyk z danymi parafii naszej diecezji w cenie 4.50 zł.
 3. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy, aby imiona i nazwiska pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 4. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i o 19.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00, następnie procesja.
 5. 2 listopada - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych - dzień zaduszny – dodatkowe Msze św. w kościele o godz. 8.30 oraz 19.15 (requiem). Msza św. na cmentarzu o godz. 11.30.  Przed Mszą św. - o godz. 11.00 - różaniec na cmentarzu prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca. Z racji dnia zadusznego nabożeństwo do św. Gemmy zostanie wyjątkowo odprawione w czwartek 9 listopada.
 6. Uwaga! Polak-katolik absolutnie nie powinien tolerować satanistyczno-pogańskich i zdecydowanie obcych nam kulturowo pseudozabaw czy obchodów Halloween. Chrońmy nasze dzieci przed tym niebezpiecznym, bo infekującym duchowo diabelstwem, które bynajmniej nie stanowi niewinnej zabawy!
 7. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź św. od godz. 16.00 do 18.00. Wieczorem, o godz. 19.15 – jak zwykle Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. zapraszam do Domu Parafialnego na wykład pana Leszka Żebrowskiego na temat Narodowych Sił Zbrojnych.
 8. Wyjątkowo w listopadzie ks. Maciej odwiedzi swoich chorych w pierwszy piątek, natomiast ks. Wojciech w pierwszą sobotę miesiąca.
 9. W piątek biuro księdza będzie czynne od 11.00 do 12.00.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 różaniec a o 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
 11. Za tydzień kapłan posługujący w Rosji będzie głosił kazanie oraz zbierał datki na potrzeby tamtejszego kościoła.
 12. XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 4 - 5 listopada. Szczegółowych informacji udziela diecezjalny duszpasterz kolejarzy – ks. Maciej Walter.
 13. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

  † Alicja Czenstochowska

  † Grzegorz Tuchalski

  † Roman Nowak

  † Maciej Wesołowski

  † Józef Madurajski

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.10.26 20:22, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka