Dziś jest 25 kwietnia A.D. 2019 - Czwartek w Oktawie Wielkanocy
 

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI Niedziela Zwykła A

 1. Zapraszam do odwiedzenia naszej parafialnej strony internetowej: www.nspj.bydgoszcz.pl Strona ta będzie rozbudowana. W związku z powyższym zapraszam do korespondencji i współpracy.
 2. W I sobotę miesiąca o godz. 900 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. O godz. 900 udamy się z Komunią św. do chorych, których prosimy zgłaszać w Biurze Parafialnym. W sobotę biuro księdza będzie czynne od godz. 1100.
 3. W sobotę (01.10.) rozpoczyna się październik. Nabożeństwa codziennie o godz. 1800, a w niedziele o godz. 1830. Do udziału w nich zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 4. Spotkanie członkiń i członków Żywego Różańca w najbliższą niedzielę po porannej Mszy św.
 5. Z początkiem października odprawiana będzie w naszym kościele od poniedziałku do piątku jeszcze jedna Msza św. popołudniowa: o godz. 1715.
 6. Odezwa Księdza Biskupa.

  Drodzy Diecezjanie!

  Już trzeci raz udajemy się na Jasną Gorę w Diecezjalnej Pielgrzymce przed nawiedzeniem Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w dniach 20-21 października i jej hasłem będą słowa zaczerpnięte z „Tryptyku Rzymskiego” Jana Pawła II: „to przemijanie ma sens…”.

  Pragniemy w roku beatyfikacji zatrzymać się raz jeszcze przy osobie naszego Błogosławionego Papieża i z Nim przed Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej zapytać o sens naszej ludzkiej egzystencji. Pragniemy zatrzymać się i słyszeć, że nasze przemijanie nie jest bezsensowne, że w Bogu jest ostateczne spełnienie naszych pragnień. To w Nim życie nasze zmienia się, ale się nie kończy. To w Jezusie każdy z nasz powróci kiedyś do domu Ojca. Jan Paweł II uczył nasz tego nieustannie – swoim życiem, ale także swoim umieraniem.

  Zachęcam i zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do udziału w tym modlitewnym czuwaniu. Niech ta trzecia już pielgrzymka będzie okazją do jednoczenia się naszego Diecezjalnego Kościoła, niech będzie wyrazem naszego umiłowania Jezusa i Jego Matki. Niech cisza Jasnogórskiego Sanktuarium, spotkanie z Maryją napełnią nasze serca prawdziwym pokojem, umocnią naszą wiarę i pomogą we właściwy sposób patrzeć na wszystko, co przemija nie tracąc z oczu Jezusa, który każdego z nas czeka.

  Na Jasnej Górze, w duchowej stolicy Polski, przez ręce Maryi zawierzmy dobremu Bogu całą naszą Diecezję, parafian i duszpasterzy. Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię.

   

  Biskup Ordynariusz

  Diecezji Bydgoskiej

  Jan Tyrawa

 7. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

   

 8. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie:
  † Kunegunda Perska
  † Julian Bardonski
  † Jolanta Mathia
  Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodane: 2011.09.21 19:11, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka