Dziś jest 12 lipca A.D. 2024 -
 

Odezwa Księdza Biskupa

W sierpniu nasza Diecezja gościła kopię Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w ramach  ekumenicznej peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu". Wielu wiernych z całej Diecezji uczestniczyło w czuwaniach organizowanych w Parafii św. Wawrzyńca w Nakle, w Bydgoskiej Katedrze oraz w Parafii św. Łukasza Ewangelisty na bydgoskim Fordonie. Dziękuję za to piękne świadectwo wiary i umiłowania Matki Jezusa i naszej Matki.

Szczególnym znakiem tej miłości jest - organizowana już po raz czwarty - nasza Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczna odbędzie się w dniach 25-26 października, a jej hasłem będą słowa: „Mocni wiarą".

W ogłoszonym przez Ojca Świętego Roku Wiary, chcemy przed obliczem naszej Matki zatrzymać się wobec tego szczególnego daru, który mamy nieustannie „odkrywać, pielęgnować i dawać o nim świadectwo." (Nota zwierająca wskazania duszpasterskie na Rok Wiary) Tego uczy nas Maryja - od momentu, kiedy przyjęła słowa Anioła i uwierzyła, że stanie się Matką Boga, poprzez cierpienie na Golgocie, aż po radość Zmartwychwstania. Chrześcijanin nie może żyć inaczej. Jak Maryja trzeba nam zachowywać wszystkie sprawy dotyczące Jezusa w naszych sercach. (Łk 2,51) Jak Maryja trzeba nam ufać i wielbić Boga, za wielkie rzeczy, które nam uczynił. (Łk 1,49) Nasza Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę stanowi doskonałą ku temu okazję.

Zachęcam i zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do udziału w tym spotkaniu. Niech kolejna - czwarta już - pielgrzymka przed nawiedzeniem Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, będzie czasem szczególnej refleksji nad naszą wiarą i jej świadectwem, do którego wszyscy jesteśmy wezwani.  Niech czas czuwania u stóp naszej Matki zaowocuje napełnieniem naszych serc nadzieją i miłością, byśmy mocni wiarą dawali o Jezusie dobre świadectwo w naszych rodzinach i środowiskach, w których żyjemy.

Na Jasnej Górze, w duchowej stolicy Polski, przez ręce Maryi zawierzmy dobremu Bogu całą naszą Diecezję, Parafian i Duszpasterzy. Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię.

Biskup Jan Tyrawa
Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej


Dodane: 2012.09.16 11:36, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka