Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

Odezwa Biskupa Ordynariusza przed IV Bydgoskim Marszem dla Życia i Rodziny

Drodzy Siostry i Bracia!
Drodzy Diecezjanie!

W niedzielę 31 maja przejdzie ulicami Bydgoszczy już IV MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. To szczególne wydarzenie rozpoczniemy Mszą świętą sprawowaną w Bydgoskiej Katedrze u stóp Matki Bożej Pięknej Miłości o godz. 12.30. Podczas tej uroczystej Eucharystii modlić się będziemy we wszystkich intencjach dotyczących obrony życia i wartości rodzinnych. Wtedy także, każdy kto wyrazi taką chęć będzie mógł podjąć się dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.

Nasz bydgoski Marsz to szczególny rodzaj świadectwa, tak bardzo potrzebnego w czasach, gdy w wieloraki sposób życie ludzkie, małżeństwo, rodzina są atakowane, czy wręcz niszczone. To manifestacja za życiem, za wartościami rodzinnymi. To także wyraz naszej walki o prawo do życia dla osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych. W roku, w którym Kościół - poprzez październikowy Synod - staje wobec trudnych spraw dotykających chrześcijańskich rodzin, to także forma wyrazu naszego przewiązania i umiłowania nauki Kościoła w tych kwestiach. Im bardziej współczesny świat próbuje przedefiniować, czy przewartościować to, co jest istotne i fundamentalne dla małżeństwa i rodziny, tym bardziej potrzeba naszego głosu, że stajemy w obronie prawdy.

Umiłowani Diecezjanie!

Zachęcam do liczonego uczestnictwa w tym wydarzeniu. Przyjdźcie ze swoimi rodzinami, ze swoimi dziećmi. Niech radość, optymizm, nadzieja, które charakteryzują nasze coroczne spotkania udzielą się wszystkim, którzy próbują nas przekonać, że tradycyjna rodzina nie jest drogą do prawdziwego szczęścia.

Zapraszam na Mszę św. do naszej Katedry, a następnie na wspólne wędrowanie do Bazyliki św. Wincentego á Paulo, gdzie rodzinnym piknikiem zakończy się IV Marsz Dla Życia i Rodziny. Niech ten dzień łączy nas w braterskiej miłości i dodaje siły do dawania chrześcijańskiego świadectwa wszystkim, których spotykamy na drogach naszego życia.

Już dziś oddaję Wszystkich moich Diecezjan, Wszystkich, którzy organizują to przedsięwzięcie - świeckich i duchownych, pod opiekę Naszej Matki, Matki Pięknej Miłości i z serca Wszystkim błogosławię

Bp Jan Tyrawa
Biskup Ordynariusz
Diecezji Bydgoskiej


Dodane: 2015.05.19 10:27, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka