Dziś jest 22 stycznia A.D. 2019 - Wtorek II tygodnia Okresu Zwykłego
 

Odezwa Biskupa Ordynariusza Jana Tyrawy

 

Czcigodni Księża!

Drodzy Diecezjanie!

Już za tydzień przeżywać będziemy Niedziele Palmową, która rozpoczyna najważniejszy dla każdego chrześcijanina czas. W tajemnicę Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego wprowadzą nas między innymi: Bydgoska Droga Krzyżowa i Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci, oraz misteria w Górce Klasztornej.

Zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan, mieszkańców Bydgoszczy, a szczególnie młodzież do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej, która w tym roku – inaczej niż zwykle – nie będzie przechodzić ulicami Bydgoszczy, ale odbędzie się na Wyspie Młyńskiej. Nasza – mam nadzieję – wspólna modlitwa rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 1930.

Zapraszam, by następnego dnia w Niedzielę Palmową spotkać się z Jezusem w Jego Męce i Śmieci poprzez misterium przygotowane każdego roku przez Duszpasterstwo Akademickie Martyria i Fundację Wiatrak, działające przy Parafii Matki Bożej Królowej Męczenników – Sanktuarium Królowej Męczenników. Misterium będzie wystawiane o godz. 1600 i 2000 w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Jestem przekonany, że udział w nim będzie wspaniałym i głębokim wstępem w przeżywanie Wielkiego Tygodnia.

Zachęcam także do wzięcia udziału w podobnym Misterium organizowanym w Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej w Górce Klasztornej w najbliższą sobotę i Niedzielę Palmową oraz w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia 14 kwietnia. Wszystkie spektakle rozpoczynają się Mszą św. o godz. 1400.

Ufając, że wielu z nas skorzysta z tych propozycji pogłębienia wiary i weźmie udział w tych wydarzeniach, z serca błogosławię.

Jan Tyrawa

Biskup Ordynariusz

Diecezji Bydgoskiej

 


Dodane: 2012.03.24 13:55, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka