Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

Niedziela Świętej Rodziny

 1. Z racji dzisiejszej Niedzieli Świętej Rodziny módlmy się dzisiaj za nasze rodziny a szczególnie za te, które w tym czasie przeżywają różne trudności – o siły i Boże błogosławieństwo dla nich.
 2. Zapraszamy na wspólne, rodzinne kolędowanie przy żłóbku dzisiaj na godz. 17.00.
 3. Uczestników Seminarium Odnowy Wiary zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w środę na godz. 18.00.
 4. W czwartek, 31 grudnia, zapraszamy na Mszę św. dziękczynną kończącą Rok Pański 2020, która wyjątkowo – ze względu na obostrzenia związane z pandemią zostanie odprawiona o godz. 17.30.; po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie starego roku.
 5. W Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. W tym dniu obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. Z racji I piątku miesiąca o godz. 19.45 odprawione zostanie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 spotkanie i nabożeństwo dla wspólnoty Żywego Różańca. W tym dniu odbędzie się także kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 8. W związku z sytuacją epidemiczną w tym roku nie będzie tradycyjnego nawiedzenia duszpasterskiego rodzin w naszej parafii. Pragniemy jednak spotkać się na nietypowym, covidowym, sąsiedzkim kolędowaniu. W programie specjalna Msza św. wspólny śpiew kolęd i spotkanie z duszpasterzami. W kolejne dni będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic z naszej parafii na godz. 19.00.

W poniedziałek 28 grudnia – zapraszamy parafian z ulic Sobieskiego, Unii Lubelskiej i Zygmunta Augusta;

We wtorek 29 grudnia – ul. Rejtana, Fredry i Warszawskiej;

W środę 30 grudnia – ul. Bulwary, Marcinkowskiego i Podolskiej;

W sobotę 2 stycznia - ul. Matejki, Ślusarska, Podolska i Zduny.

 1. Od niedzieli 3 stycznia nieznacznie zmienią się godziny dopołudniowych niedzielnych Mszy św. Msze św. będą odprawiane o godz.: 7.30, 9.00, 10.30 i 12.15.
 2. Są wolne intencje mszalne na dodatkowe Msze św. odprawiane w niedziele i święta
  w kaplicy Domu Parafialnego. Intencje można zamawiać w biurze parafialnym.
 3. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii
  w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 4. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi wejściowych.
 5. Wszystkie osoby, które przeszły chorobę Covid-19 zachęcamy do oddawania osocza. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 6. Powstało nowe miejsce, gdzie można się podzielić jedzeniem 24 godziny na dobę przez tych, którzy mają jego nadmiar, z tymi, którym go brakuje – jadłodzielnia znajduje się przy ul. Naruszewicza 11 w budynku K.
 7. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” – szczególnie artykuły: Pokój zamieszkał wśród nas – rozmowa o wieczystej adoracji prowadzonej przez świeckich oraz reportaż Ziemia Święta bez pielgrzymów - o sytuacji w Ziemi Świętej w czasie pandemii.
 8. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Bogdan Śrubka

† Kazimierz Maliszewski

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2020.12.26 19:52, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka