Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

Niedziela Świętej Rodziny

 1. Plan kolędy na najbliższe dni jest już wywieszony na tablicy ogłoszeń i zamieszczony w internecie. Kolęda w dni powszednie od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 14.00. W tym roku nawiedzamy następujące ulice naszej parafii: Ogrodową, Rycerską, Kaszubską, Pl. Kościuszki, Świętojańską, Hetmańską, Bocianowo, Żółkiewskiego, Pomorską i Cieszkowskiego. Ze względu na to, że kolęda jest co 2 lata zachęcam, aby zainteresować się terminami wizyty duszpasterskiej.  Przypominam również, że na stole winna się znaleźć woda święcona, którą kapłan pokropi mieszkanie, krzyż, świece, Pismo św. Młodzież i dzieci przygotowują zeszyty z religii.
 2.  W środę 31 grudnia o godz. 18.00 zapraszam serdecznie na nabożeństwo na zakończenie starego roku.
 3. W czwartek 1 stycznia – w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Przypominam, że tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
 4. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 15.00 - 16.00.
 5. Msza św. Requiem w 76. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego zostanie odprawiona w naszym kościele w piątek 2 stycznia o godz. 18.30. Po Mszy św. zapraszam do Domu Parafialnego przy Pl. Piastowskim 5 na wykład dra Patryka Tomaszewskiego zatytułowany "Roman Dmowski - Architekt Niepodległej Polski".
 6. W sobotę o godz. 8.00 różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 8.30 odwiedzać będziemy chorych z Komunią św. Zachęcam, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła. Tego dnia biuro księdza będzie nieczynne.
 7. W niedzielę 4 stycznia spotkanie ze wspólnotą Żywego Różańca po porannej Mszy św.
 8. Przypominam, że w styczniu w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św. po południu: o 17.15, a następnie nabożeństwo o godz. 18.00. W soboty bez zmian - Msza św. o 18.30.  Ze względu na kolędę biuro parafialne do końca stycznia będzie czynne od poniedziałku do soboty tylko przed południem: od 10.00 do 12.00.
 9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: artykuł pt.: „Święta na różne sposoby”; „Paczka miłości”; Moc błogosławieństw”.
 10. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia w naszej świątyni i parafii.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego wejścia w Rok Pański 2015.
 12. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:     
  † Anna Szukalska
  † Barbara Michałek
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.12.26 20:04, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka