Dziś jest 22 stycznia A.D. 2019 - Wtorek II tygodnia Okresu Zwykłego
 

Niedziela Palmowa

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać największe tajemnice naszej wiary. Przygotowaniem do tych obchodów jest przystąpienie do sakramentu pokuty. Spowiadać będziemy w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę rano od godz. 7.30 do 8.00 oraz po południu od godz. 16.00 do godz. 18.30. W Wielki Piątek spowiedź od godz. 14.00 do 17.00 dla osób, które nie mogły przystąpić w poprzednie dni do sakramentu pokuty i pojednania. Biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek, wtorek i środę przed południem od 10.00 do 12.00. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek - tylko w sprawach cmentarnych.
 2. Porządek Triduum Paschalnego jest następujący:
  Wielki Czwartek – Jedyna Msza św. rano jest sprawowana w katedrze przez biskupa i wszystkich kapłanów – jest to Msza św. Krzyżma. Liturgia Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 23.00.
  Wielki Piątek – o godzinie 9.00 Droga krzyżowa w kościele. Duszpasterstwo Akademickie „Kana” zaprasza na Drogę krzyżową o godz. 12.00, która odbędzie się na naszym cmentarzu od bramy głównej. Liturgia Męki Pańskiej w kościele o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, następnie Gorzkie żale i adoracja do godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
  Wielka Sobota – święcenie potraw na stół wielkanocny w kościele od 11.00 do 16.00 co pół godziny. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 (przynosimy świece). Procesja w Noc Zmartwychwstania po Liturgii Paschalnej. Wszystkie te informacje umieszczone są na afiszu w gablocie.
 3. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w nowennie do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwa w ramach tejże nowenny odprawione zostaną: w Wielki Piątek o godz. 15.00, w Wielką Sobotę o 9.00, w Święta Wielkanocne o 15.30.
 4. W Wielką Środę po wieczornej Mszy św. instrukcja przed chrztami, które odbędą się w II dzień Świąt Wielkanocnych na Mszy św. o 12.15.
 5. Dzisiaj zbierane są składki i ofiary na KUL. Wpłat można dokonać w domu parafialnym w pokoju nr 3.
 6. Koło misyjne prosi o fanty. Loteria odbędzie się w III Niedzielę Wielkanocną 22 kwietnia. Nadal na cele misji zbieramy stare telefony komórkowe oraz kule ortopedyczne.
 7. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in.: O ostatniej pielgrzymce Ojca Św. do Meksyku i na Kubę; Co znaczy „odpokutować”?; Wywiad z modelką, która wstąpiła do klasztoru; Artykuł o tym, co będzie się działo w czasie Triduum Paschalnego; Krótki życiorys św. Gianny Beretty Molli, która oddała życie, by urodzić dziecko.
 8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 9. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Jadwiga Gierszewska,
  † Maria Czechowska
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Dodane: 2012.03.31 15:24, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka