Dziś jest 22 stycznia A.D. 2019 - Wtorek II tygodnia Okresu Zwykłego
 

Niedziela Palmowa C

1. Dzisiaj tradycyjnie zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. Katecheza przed chrztami, które odbędą się w II Święto Wielkanocy odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.

3. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu w sprawach cmentarnych będzie czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem od 10.00 do 12.00. Biuro księdza będzie czynne tylko w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielki Piątek od 10.00 do 12.00.

4. Do sakramentu pokuty w Wielkim Tygodniu można przystąpić dodatkowo od poniedziałku do środy od godz. 16.00 do 18.30, a także w piątek od 14.00 do 17.00 oraz 21.00 do 23.00. Nie będzie spowiedzi w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę.

5. W Wielki Czwartek Msza św. ranna – Krzyżma sprawowana jest w katedrze przez Biskupa i wszystkich kapłanów naszej diecezji. Komunia św. dla tych, którzy nie mogą tego dnia uczestniczyć w liturgii będzie udzielona w naszym kościele o godz. 8.00. Wieczorem uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.

6. W Wielki Piątek ciemna jutrznia o godz. 6.00, a droga krzyżowa o 9.00. Wieczorna liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. W czasie adoracji jest ostatnia okazja do spowiedzi świętej przed świętami. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

7. W Wielką Sobotę święcenie potraw od godz. 12.00 do 16.00 co pół godziny. Wigilia Paschalna o godz. 20.00 (przynosimy świece). Procesja w noc Zmartwychwstania po Liturgii Paschalnej.

8. Parafialne Koło Misyjne prosi o fanty na loterię misyjną, która odbędzie się po świętach wielkanocnych. Fanty można przynosić do biura parafialnego.

9. Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje kolonie letnie dla dzieci ze szkół podstawowych, które odbędą się w lipcu (2 turnusy) w Pieczyskach. Zapisu wraz z przedpłatą można dokonywać w biurze projektów Caritas przy ul. Cienistej 2.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego, w którym znajdują się najnowsze informacje na temat nowego Papieża.

11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę głębokiego i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

Jadwiga Degórska

Józef Wesołowski

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.03.23 12:00, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka