Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

Niedziela Palmowa 2015

 1. Dzisiaj tradycyjnie zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu w sprawach cmentarnych będzie czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem od 10.00 do 12.00. Biuro księdza będzie czynne tylko w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielką Środę i Wielki Piątek od 10.00 do 12.00.
 3. Do sakramentu pokuty w Wielkim Tygodniu można przystąpić dodatkowo od poniedziałku do środy od godz. 16.00 do 18.30, a także w Wielki Piątek od 15.00 do 17.00. Nie będzie spowiedzi w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę.
 4. W Wielki Czwartek Msza św. ranna – Krzyżma sprawowana jest w katedrze przez Biskupa i wszystkich kapłanów naszej diecezji. Komunia św. dla tych, którzy nie mogą tego dnia uczestniczyć w liturgii będzie udzielona w naszym kościele o godz. 8.00. Ciemna jutrznia o godz. 6.00. Wieczorem uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.
 5. W Wielki Piątek "ciemna jutrznia" o godz. 6.00, a droga krzyżowa o 9.00. Wieczorna liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. Dla osób, które nie mogły przystąpić w poprzednie dni do sakramentu pokuty i pojednania możliwość spowiedzi od godz. 15.00 do 17.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Taca przeznaczona będzie na Grób Pański w Jerozolimie.
 6. W Wielką Sobotę "ciemna jutrznia" o godz. 6.00. Święcenie potraw od godz. 12.00 do 16.00 co pół godziny. Wigilia Paschalna o godz. 20.00 (przynosimy świece). Procesja w noc Zmartwychwstania po Liturgii Paschalnej.
 7. Informacje dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz młodzieży klas II gimnazjum pragnącej przystąpić do sakramentu bierzmowania zostały wywieszone w gablocie i zamieszczone w internecie.
 8. Koło Misyjne działające w naszej parafii prosi o przynoszenie fantów na loterię misyjną. Na potrzeby misji można przynosić również stare telefony komórkowe, ładowarki oraz znaczki pocztowe.
 9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in. artykuły:  „Jak walczyć z pokusą” i „Teresa-uparta i święta”.
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

            † Małgorzata Jaczyńska

            † Jerzy Budnik

                  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ksiądz Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.03.27 19:01, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka