Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dzisiaj kończymy Oktawę Wielkiej Nocy przeżywając Niedzielę Miłosierdzia Bożego, ustanowioną 21 lat temu przez św. Jana Pawła II. O godz. 15.00 przy krzyżu misyjnym przy naszym kościele odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy także do wspólnego odmawiania tej modlitwy od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w naszym kościele. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Zechciejmy w tym tygodniu ze szczególną gorliwością w modlitwach prosić o Miłosierdzie Boże a jeszcze bardziej realizować je w swoich czynach.
 2. Komunia św. dla wszystkich, którzy uczestniczyli we Mszy św. za pośrednictwem mediów udzielana będzie dzisiaj w naszym kościele godzinę po rozpoczęciu każdej Mszy św. czyli o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.15 i 21.00. Tych, którzy nie mogą przyjąć Ciała Chrystusa w świątyni, a są w stanie łaski uświęcającej, zachęcamy do przyjęcia Komunii św. duchowej.
 3. Msza św. dla Duszpasterstwa Kolejarzy zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00. Po Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.
 4. Także jutro po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie pokolędowej grupy organizacyjno – technicznej. Natomiast grupa medialno – kronikarska spotyka się we wtorek, a charytatywna w czwartek, także po wieczornej Mszy św.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II na godz. 19.30.
 6. W tym dniu gościć będziemy w naszej Parafii wolontariusza z organizacji „Tu i teraz” pomagającej dzieciom z pęcherzykowym zapaleniem naskórka.
 7. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.
 8. Zaraz po Świętach Wielkanocnych rozpoczęliśmy układanie kostki brukowej wokół kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym. Prosimy o modlitwę w intencji bezpiecznych i owocnych prac.
 9. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Bydgoskiej.
 10. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej, trudnej sytuacji. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 11. Istnieje możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na zespół Caritas, działający w naszej parafii. Szczegóły na wyłożonych przy wyjściu z kościoła oświadczeniach, które będą musiały wrócić do parafii, aby na ich podstawie nasz zespół Caritas mógł otrzymać kwotę przekazanego podatku. Proponujemy także bezpłatną pomoc w rozliczaniu PITów, które prosimy dostarczać do biura parafialnego.
 12. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” – w najnowszym numerze szczególnie rozmowę Z ks. Tomaszem Brzezińskim, rektorem sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku – miejsca pierwszych objawień św. Siostry Faustyny.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Zenon Zielewski lat 68;

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…


Dodane: 2021.04.10 17:45, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka