Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia. Dziś po Mszy św. o godz. 14 odmówiona zostanie koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera ofiary na dzieła tegoż radia.
 3. Uwaga! Od najbliższego piątku poczynając, w każdy piątek - z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca, które (jak wiadomo) są już u nas zagospodarowane - będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.15, w klasycznym rycie rzymskim (bez kazania), po której gorąco zapraszam na katechezę dla dorosłych i młodzieży. Te piątkowe katechezy głosić zamierzam pod wspólnym tytułem: "Strzał w dziesiątkę!". Do brania udziału w rzeczonych katechezach starajmy się zachęcić młodzież i osoby dorosłe z naszego otoczenia.
 4. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w czasie wielkanocnym stanowi obowiązek każdego katolika.
 5. Próba dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w sobotę 18 kwietnia o godz. 8.45. Informacje dodatkowe znajdują się w internecie i gablocie.
 6. Wszystkich zainteresowanych podjęciem nauki w "Katoliku" serdecznie zapraszamy na „Drzwi otwarte” w sobotę, 18 kwietnia w godzinach 10.00 – 13.00.
 7. Rodziny, które byłyby chętne ugościć młodzież biorącą udział w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o zgłoszenie się do Biura Parafialnego lub do zakrystii.
 8. W niedzielę 19 kwietnia odbędzie się u nas loteria misyjna. Koło Misyjne prosi o przynoszenie fantów. Na potrzeby misji można przynosić również stare telefony komórkowe, ładowarki oraz znaczki pocztowe.
 9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in. artykuły:  „In vitro: jak ograniczyć zło”; „W co gra Putin?”; „Dzieci są darem Boga”.
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

              † Sławomir Mazurkiewicz

              † Genowefa Kicińska

              † Anna Raut

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.04.10 21:02, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka