Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

Niedziela Męki Pańskiej

  1. Dzisiaj tradycyjnie zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu w sprawach cmentarnych będzie czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem od 10.00 do 12.00. Biuro księdza będzie czynne tylko w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielką Środę i Wielki Piątek od 10.00 do 12.00.
  3. Jutro po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy.
  4. W Wielki Czwartek Msza św. ranna – Krzyżma sprawowana jest w katedrze przez Biskupa i wszystkich kapłanów naszej diecezji. Komunia św. dla tych, którzy nie mogą tego dnia uczestniczyć w liturgii będzie udzielona w naszym kościele o godz. 8.00. Wieczorem uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.
  5. W Wielki Piątek droga krzyżowa o 9.00. Wieczorna liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. Dla osób, które nie mogły przystąpić w poprzednie dni do sakramentu pokuty i pojednania możliwość spowiedzi od godz. 15.00 do 17.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Taca przeznaczona będzie na Grób Pański w Jerozolimie.
  6. W Wielką Sobotę święcenie potraw od godz. 12.00 do 16.00 co pół godziny. Wigilia Paschalna o godz. 20.00 (przynosimy świece). Procesja w noc Zmartwychwstania po Liturgii Paschalnej.
  7. Przy ołtarzu św. Antoniego został wystawiony kosz na trwałą żywność dla potrzebujących.
  8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  9. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Łucja Gutowska

† Danuta Gierszewska

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.04.07 12:59, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka