Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego niech będzie wykorzystana przez nas do duchowej i wszelakiej możliwej troski o naszych rodziców chrzestnych, chrześniaków i ich rodziców. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, który w polskiej tradycji jest przedłużony do 2 lutego poprzez czas kolędowy i świąteczną dekorację.
 2. Przypominamy, że zmianie uległy godziny niedzielnych Mszy św. Msze św. w naszym kościele odprawiane są o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.15, 14.00 (trydencka) i 20.00.
 3. W naszej parafii trwa nadzwyczajne, covidowe kolędowanie. W kolejne dni zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na godz. 19.00. na Mszę św. poprzedzoną możliwością Spowiedzi św. potem wspólne kolędowanie przy żłóbku i spotkanie z duszpasterzami.

w niedzielę, 10 stycznia – ul. Sienkiewicza numery 1 – 40.

w poniedziałek, 11 stycznia - ul. Sienkiewicza (numery 41 – 61), ul. Pomorska (numery 9 – 54)

we wtorek, 12 stycznia – - ul. Pomorska (numery 55 – do końca)

w środę, 13 stycznia – - ul. Świętojańska, Cieszkowskiego, Kaszubska

w czwartek, 14 stycznia- Plac Kościuszki, Racławicka, Świecka

w piątek, 15 stycznia - ul. Ogrodowa, Rycerska, Żółkiewskiego

w sobotę, stycznia- ul. Bocianowo – wieżowce 20a i 26 oraz strona parzysta

w niedzielę, 17 stycznia - ul. Bocianowo (strona nieparzysta) i ul. Hetmańska

w poniedziałek, 18 stycznia – Kolęda dodatkowa, dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu kolędowym w wyznaczonym terminie dla swojej ulicy.

 

Serdecznie dziękujemy za składane przy okazji spotkań kolędowych ofiary na potrzeby naszej parafii oraz za ciasto przynoszone na spotkania.

 1. Z okazji zbliżających się dni babci i dziadka zapraszamy na wspólne, rodzinne kolędowanie w sobotę, 23 stycznia w czasie Mszy św. o godz. 18.00 i po niej, które będzie transmitowane na naszej stronie internetowej.
 2. Uczestników Seminarium Odnowy Wiary, które odbyło się w naszej parafii oraz wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w środę, 20 stycznia, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 3. Są jeszcze wolne intencje mszalne w styczniu, które można zamawiać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 4. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 5. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi wejściowych.
 6. Wszystkie osoby, które przeszły chorobę Covid-19 zachęcamy do oddawania osocza. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 7. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania fragmentu oratorium Jerzego Fryderyka Haendla „Mesjasz” w transkrypcji na organy.
 8. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” oraz „Małego Przewodnika Katolickiego” dla dzieci.
 9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Irena Świtała

† Kamil Grzywacz

† Jadwiga Kostkowska


Dodane: 2021.01.09 17:46, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka