Dziś jest 22 sierpnia A.D. 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej 
 

Niedziela Chrztu Pańskiego

  1. Plan kolędy na najbliższe dni jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i zamieszczony w internecie. Kolęda w dni powszednie od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 14.00. W tym roku nawiedzimy jeszcze następujące ulice naszej parafii: Hetmańską, Bocianowo, Żółkiewskiego, Pomorską i Cieszkowskiego. Ze względu na to, że kolęda jest co 2 lata zachęcam, aby zainteresować się terminami wizyty duszpasterskiej.  Przypominam również, że na stole winna się znaleźć woda święcona, którą kapłan pokropi mieszkanie, krzyż, świece, Pismo św. Młodzież i dzieci przygotowują zeszyty z religii.
  2. Przypominam, że w styczniu w dni powszednie będą tylko dwie Msze św.: o 7.30 rano oraz po południu o 17.15, a następnie nabożeństwo o godz. 18.00. W soboty bez zmian.  Ze względu na kolędę biuro parafialne do końca stycznia będzie czynne od poniedziałku do soboty tylko przed południem: od 10.00 do 12.00.
  3. Dzisiaj, w niedzielę, o godz. 16.00 w restauracji "Tom-Mar" przy Placu Piastowskim 17 odbędzie się spotkanie opłatkowe wspólnot działających przy naszej Parafii.
  4. Nadchodzący tydzień będzie Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcam do gorącej modlitwy o powrót wszystkich wierzących w Chrystusa na łono Świętej Matki Kościoła.
  5. Osoby, które zechcą skorzystać z pomocy charytatywnej udzielanej w naszej parafii proszone są o zgłoszenie we wtorki lub piątki w godzinach urzędowania biura parafialnego.
  6. Tych zaś, którzy chcieliby pomóc bliźnim w potrzebie zachęcam do przekazywania datków do Caritas, skąd wasze pieniądze - bez zbędnego hałasu - dotrą rzeczywiście do potrzebujących.
  7. Spotkanie z młodzieżą klas III gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. Terminy pozostałych spotkań zostały wywieszone w gablocie i zamieszczone w internecie.
  8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: artykuł pt.: „Owsiaka świąteczne granie”, „Badania prenatalne – dlaczego warto je robić”, „Żyć dla innych”.
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

                 † Wiesław Baczewski

                 † Elżbieta Kamińska

                 † Krystyna Jackowska 

       Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.01.08 16:08, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka