Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

IX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestuje na rzecz mediów katolickich w Polsce, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 2. Przypominam, że od czerwca począwszy, do końca sierpnia niedzielna Msza św. wieczorna sprawowana jest o godz. 20.00.
 3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 19.30.
 4. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 5. We wtorek, 5 czerwca, zapraszam na Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła na godz. 19.15, a w czwartek, 7 czerwca, o tej samej porze na nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
 6. W najbliższy piątek nasza parafia obchodzi uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do południa Msze św. o godz. 7.30 i o 11.00. Uroczysta Msza św. odpustowa rozpocznie się o godzinie 18.00 i sprawowana będzie przez ks. kanonika pułkownika Zenona Surmę . Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W dniu naszego parafialnego święta, rzecz jasna, nie będzie czynne biuro parafialne.
 7. W najbliższą sobotę, 9 czerwca, podczas wieczornej Mszy św. gościć będziemy pielgrzymkę Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich z Kędzierzyna-Koźla.
 8. Zaproszenie ks. bpa Jana Tyrawy na Marsz dla Życia i Rodziny:

Drodzy Diecezjanie!

         Już po raz siódmy wspólnoty katolickie Diecezji Bydgoskiej podjęły się organizacji Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny, który 10 czerwca 2018 r. przejdzie ulicami Bydgoszczy. W tym roku marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, której główną intencją będzie modlitwa w obronie życia i wartości rodzinnych. Podobnie jak w ubiegłych latach podczas Eucharystii będzie można podjąć piękne dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Marsz wyruszy bezpośrednio po Mszy św. z Pl. Kościeleckich, a zakończy się na placu przy bazylice św. Wincentego à Paulo, gdzie przewidziany jest piknik rodzinny. W tym roku hasłem przewodnim będą słowa „Polska rodziną silna”.

         Rok 2018 to rok ważnych rocznic i wydarzeń. Oczywiście dla naszej diecezji najważniejszym będzie nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożen Jasnogórskiej, które rozpocznie się 1 września. Oprócz tego: 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, 40 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża, 50 rocznica wydania encykliki „Humanae Vitae”. Realizując wskazania zawarte w tym dokumencie, w przeddzień marszu, tj. 9 czerwca w godzinach od 9.00 do 14.00, w Domu Polskim przy ul. Grodzkiej 1, Duszpasterstwo Rodzin naszej diecezji organizuje Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe pt. „Interdyscyplinarne aspekty obrony życia ludzkiego”, na które także zapraszam.

         Niech uczestnictwo w kolejnym Marszu dla Życia i Rodziny będzie duchowym wzmocnieniem naszej wspólnoty. Niech łączy nas w braterskiej miłości i dodaje siły do dawania chrześcijańskiego świadectwa napotkanym na drogach naszego życia ludziom. Niech wspólne, radosne wędrowanie ulicami naszego miasta będzie szczególnym wyrazem przywiązania do podstawowych wartości: do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, rodziny jako naturalnego środowiska praktykowania miłości małżeńskiej, przyjmowania na świat i wychowania dzieci.

         Drodzy Diecezjanie,

         Już dziś oddaję was wszystkich pod opiekę Matki Bożej Pięknej Miłości, która macierzyńską troską otacza nas swoją opieką i uczy prawdziwej, pięknej miłości.

 

Z serca Wam wszystkim błogosławię

Bp Jan Tyrawa

 1. Kuria diecezjalna organizuje kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego, który odbędzie się w dniach 19 (dziewiętnastym) i 20 (dwudziestym) czerwca. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 czerwca (jarzembowski@swietywojciech.pl, tel. 667 299 997).
 2. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 3. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 4. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Roman Adam Kneblewski

 

 


Dodane: 2018.05.29 22:29, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka