Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

IX Niedziela Zwykła

 1. Dziś po każdej Mszy św. przy głównym wejściu rozprowadzane są duże wizerunki Pana Jezusa z wielkiego ołtarza naszej świątyni ze św. Gemmą w ekstazie. Można je nabyć za dobrowolną ofiarę.
 2. Nabożeństwa majowe i czerwcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną.
 3. Od czerwca do sierpnia włącznie ostatnia niedzielna Msza św. będzie sprawowana o godz. 20.00.
 4. W czwartek, czyli w oktawę Bożego Ciała odbędzie się błogosławieństwo wianków i ziół. W tym dniu tradycyjne nabożeństwo  do św. Gemmy o godz. 19.15 - z racji przypadającej rocznicy pierwszych stygmatów Świętej - będzie miało szczególnie uroczysty charakter. O. Rafał Pujsza, pasjonista wygłosi okolicznościowe słowo. Odbędzie się również procesja z relikwiami św. Gemmy. Po nabożeństwie spotkanie Duszpasterstwa Samotnych Porzuconych Małżonków oraz czcicieli św. Gemmy.
 5. W najbliższy piątek nasza parafia obchodzi uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do południa zostanie odprawiona dodatkowa suma odpustowa o godz. 11.00. Mszy św. o godz. 17.15 i 19.15 nie będzie. Tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy św. porannej do godz. 11.00, a następnie do godz. 15.00, zakończona koronką do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź od godz. 16.00 do 17.00. Uroczysta Msza św. odpustowa rozpocznie się o godzinie 18.00 i sprawowana będzie przez o. Rafała Pujszę. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ. W dniu naszego parafialnego święta, rzecz jasna, nie będzie czynne biuro parafialne.
 6. W sobotę o godz. 8.00 różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 8.30 ks. Maciej odwiedzi swoich chorych z Komunią św. Ks. Wojciech uczyni to w piątek. Zachęcam, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła.
 7. Stowarzyszenie „Bydgoska Tradycja Bazarowa” zaprasza 4 czerwca na I Festyn Rodzinny - na targowisku na Placu Piastowskim - w godz. od 10.00 do 14.00. W programie m.in.: konkursy z nagrodami i degustacje.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się spotkanie z Żywym Różańcem, a Koło Przyjaciół Radia Maryja będzie zbierało ofiary na dzieła tegoż radia.
 9. Fundacja „Wiatrak” zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia świetlicowe. Szczegóły w Fundacji.
 10. Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy i Fundacja „Wiatrak” zapraszają wszystkich parafian do udziału w IX Kajakowym Spływie Papieskim, który odbędzie się 18 czerwca rzeką Brdą.
 11. Parafialny Oddział ŚDM organizuje wyjazd na Lednicę, który odbędzie się 4 czerwca. Koszt: 50zł. Zapisy w zakrystii. Więcej szczegółów na plakacie oraz na stronie SDM2016.bydgoszcz.pl.
 12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

    † Żaneta Meller

    † Bogdan Matalewski

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2016.05.27 16:19, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka