Dziś jest 22 sierpnia A.D. 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej 
 

IV Niedziela Zwykła B

 1. Za miłe, gościnne przyjmowanie kapłanów w czasie kolędy, jak również za złożone z tej okazji ofiary, które zostały przeznaczone na dokończenie remontu organów, serdeczne Bóg zapłać!
 2. Przypominam, że od poniedziałku powraca zwykły porządek: Msza św. przed południem o 7.30 oraz po południu: o 17.15 i 18.30. Biuro parafialne od poniedziałku do środy czynne od 16.00 do 18.00, a od czwartku do soboty - od 10.00 do 12.00.
 3. Dziś po każdej Mszy św. w Domu Parafialnym zbierane są składki na Katolicki Uniwersytet Lubelski, a w kościele Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera ofiary na dzieła tegoż radia.
 4. W poniedziałek 2 lutego: święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 17.15 i 18.30 oraz o 19.15 w – po łacinie - w Klasycznym Rycie Rzymskim. Na Mszę św. przynosimy świece. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18.30 zostaną poświęcone świece dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Rodzice z dziećmi wspólnie uczestniczą we Mszy św.
 5. Nabożeństwo pierwszowtorkowe ku czci św. Michała Archanioła odprawione zostanie o godz. 19.15.
 6. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.30 - 18.00. Wieczorem Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce, a po niej - w Domu Parafialnym - wykład dra Łukasza Myszki zatytułowany „Polacy i Żydzi w czasie II wojny światowej i w okresie powojennym”. Szczegóły na ulotkach.
 7. W sobotę o godz. 8.00 różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi (w Klasycznym Rycie Rzymskim). Od godz. 8.30 odwiedzać będziemy chorych z Komunią św. Zachęcam, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła. Tego dnia biuro księdza będzie nieczynne.
 8. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.
 9. Dla chętnych do nauki modlitw po łacinie spotkania w soboty o godz. 11.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Serdecznie zapraszam!
 10. Diecezjalny duszpasterz chorych serdecznie zaprasza w niedzielę 8 lutego 2015 r. na godzinę 10.00 do kaplicy szpitala im. dra Jana Biziela przy ul. Ujejskiego 75 na Eucharystię i nabożeństwo błagalno–uzdrawiające.
 11. W środę 11 lutego o godz. 18.30 Ksiądz Biskup Jan Tyrawa udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży i ich rodzin.  
 12. Osoba, która zamówiła Mszę św. na 11 lutego 2015 r. na godz. 18.30, proszona jest o zgłoszenie się do biura parafialnego.
 13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: artykuły: „Globalna groźba terroryzmu”; „Duch Święty jest perłą”; „Nieomylność i króliki”.
 14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Józef Mateja
  † Elżbieta Brzezińska
  † Danuta Berezowska
  † Otylia Milanowska
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.01.30 19:00, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka