Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

IV Niedziela Zwykła

  1. Za miłe, gościnne przyjmowanie kapłanów w czasie kolędy, jak również za złożone z tej okazji ofiary, serdeczne Bóg zapłać!
  2. W ramach trwającego roku jubileuszowego znaczącym wydarzeniem będzie akt poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Dokona się on z udziałem Episkopatu 6 czerwca. Gwoli duchowego przygotowania do tego wydarzenia gorąco zachęcam Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych (o godz. 8.00) oraz Mszach św. wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi (o godz. 8.30) w pierwsze soboty miesiąca. Materiały dotyczące orędzia Maryi przekazanego w Fatimie oraz do prywatnego wykorzystania w ramach pierwszosobotnich nabożeństw można nabyć przy stolikach.
  3. Zarząd Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego serdecznie zaprasza wszystkich członków na Mszę św. w naszym kościele dziś o godz. 16.00, a po niej na spotkanie opłatkowe.
  4. W czwartek 2 lutego: święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 17.15 i 18.30. Na Mszę św. przynosimy świece. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18.30 zostaną poświęcone świece dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Rodzice z dziećmi wspólnie uczestniczą we Mszy św. Na godz. 19.15 zapraszam na nabożeństwo do św. Gemmy.
  5. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 - 18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. (w Domu Parafialnym) odbędzie się spotkanie z prof. drem hab. Jerzym Robertem Nowakiem, zatytułowane "Polacy a inne narody". Szczegóły na ulotkach.
  6. W sobotę o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Od godz. 8.30 odwiedzimy również chorych z Komunią św. Zachęcamy, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła.
  7. Za tydzień w niedzielę, po porannej Mszy św. odbędzie się spotkanie Żywego Różańca. Tego dnia będą zbierane ofiary na cele Radia Maryja, a w Domu Parafialnym na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  8. Diecezjalny duszpasterz chorych serdecznie zaprasza na Mszę św. w intencji chorych, która zostanie odprawiona 5 lutego o godz. 10.00 w kaplicy Szpitala im. Dra Jana Biziela w Bydgoszczy
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Bogdan Landyszkowski

† Krystyna Świtała

† Iwona Milling

† Andrzej Dereniowski

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.01.27 18:15, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka