Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Aktualny czas wystawia na próbę naszą chrześcijańską miłość, której wyrazem niech będzie autentyczna troska o swoje, jak i naszych sióstr i braci – zdrowie i życie. Dlatego przypominamy, że podczas jakiejkolwiek liturgii sprawowanej w kościele może być zgromadzonych maksymalnie 50 osób. W świątyni przebywamy w bezpiecznej odległości od siebie. W kropielnicach, ze względów bezpieczeństwa, nie ma wody święconej. Komunię św. przyjmujemy w postawie stojącej na dłoń, spożywając Ciało Chrystusa przed kapłanem, potem wracamy na miejsce. Została udzielona nam dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej eucharystii - w związku z tym apelujemy o możliwie pełne i zaangażowane uczestnictwo we Mszy św. za pośrednictwem mediów w swoich domach. Do odwołania zawieszone są wszystkie spotkania formacyjne, grupowe, organizacyjne w naszej parafii. Prosimy o wcześniejsze przystępowanie do Sakramentu Pojednania aby nie odkładać tego chrześcijańskiego obowiązku na okres bezpośrednio przedświąteczny.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w dzisiaj o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątek po porannej oraz wieczornej Mszy św.
 3. Dzisiaj odbywa się w naszej parafii akcja “Serce dla potrzebujących”. Przy głównym wyjściu z kościoła, wystawiony jest kosz, do którego można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla najbiedniejszych rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii. Od poniedziałku kosz wystawiony będzie przy prezbiterium.
 4. Od poniedziałku do soboty włącznie trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiać będziemy wspólnie Anioł Pański w południe, a o godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego. 
 5. Przypominamy, że biura cmentarne i parafialne (tylko w sprawach nagłych i koniecznych) czynne są od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 11.00.
 6. W środę, 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dzieci poczętych. W tym dniu obchodzimy także 16 rocznicę powstania diecezji bydgoskiej. Ogarnijmy modlitwą ks. Biskupa Ordynariusza oraz Kościół bydgoski.
 7. Jeszcze raz apelujemy by z troski o zdrowie swoje i innych pozostać w domach, wykorzystując ten czas na jak najlepsze przeżycie okresu Wielkiego Postu, w którym Chrystus zaprasza nas do nawrócenia
  i uporządkowania swojego życia jak i relacji małżeńskich, rodzinnych oraz międzyludzkich. Z wielką wdzięcznością polecajmy modlitwie, za ofiarną służbę, wszystkich, którzy w tym trudnym czasie pomagają nam bezpiecznie i możliwie normalnie żyć – służbie zdrowia, organom administracji państwowej i samorządowej, wszelkim służbom publicznym oraz wolontariuszom.
 8. Aktualny czas wyzwala w wielu ludzkich sercach pragnienie czynienia dobra. Jedna z naszych parafianek uszyła maseczki ochronne na usta dla seniorów, które można odebrać w zakrystii po Mszy św. a jeden z naszych parafian ufundował sfinansowanie remontu frontowych drzwi wejściowych do kościoła – prace rozpoczną się w tym tygodniu. Za wszelką troskę o wspólne dobro składamy serdeczne Bóg zapłać!
 9.  W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Urszula Lipińska

† Mirosław Sroczyński

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.03.21 17:31, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka