Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwają w naszej parafii Misje Święte prowadzone przez Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.30. Na godz. 21.00 zapraszam na Apel Jasnogórski.
 2. We wtorek przybędzie do naszej parafii Matka Boska Jasnogórska w kopii jej Cudownego Obrazu. Nabożeństwo oczekiwania rozpocznie się o godz. 17.00, a uroczysta Msza św. na powitanie Obrazu, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Jan Tyrawa, odprawiona zostanie o godz. 18.00. O godz. 20.00 odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe a o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. Na godz. 22.00 zapraszam na Mszę św. w klasycznym Rycie Rzymskim. O północy odprawiona zostanie uroczysta Pasterka Maryjna koncelebrowana przez zaproszonych kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii.W środę, o godz. 6.00, odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP a o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. z nauką ogólną. O godz. 9.00 – nabożeństwo za zmarłych. O godz. 10.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chorych. W południe odprawiona zostanie Msza św. z błogosławieństwem małych dzieci oraz matek w stanie błogosławionym. Nawiedzenie zakończy się Mszą św. o godz. 16.00 po której pożegnamy Matkę Bożą. W środę, wyjątkowo, nie będzie Mszy św. o godz. 17.15.
 1. W związku z Nawiedzeniem biuro parafialne przez cały tydzień czynne będzie jedynie w godzinach przedpołudniowych – od 10.00 do 12.00.
 2. W czwartek zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Gemmy na godz. 19.15, natomiast nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła zostanie wyjątkowo odprawione tydzień później tj. we wtorek 9 kwietnia.
 3. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź św. od godz. 16.00 do 18.00. O godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. w imieniu Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" oraz własnym zapraszam do Domu Parafialnego na prelekcję dra Roberta Zadury, zatytułowaną "Błogosławiony ks. Stefan Wincenty Frelichowski - cichy święty. Harcerz i kapłan za drutami niemieckich obozów koncentracyjnych". Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – o godz. 16.45 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych i młodzieży.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca a Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestować będzie na potrzeby tegoż radia.
 6. Towarzystwo Przyjaciół KUL zaprasza w sobotę, 13 kwietnia, na pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej. Koszt pielgrzymki 20 zł. Zapisy w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. 
 7. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Zachęcam do ofiarności.
 8. Polecam lekturę prasy katolickiej - szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Andrzej Rogowski

† Krystyna Banaszkiewicz

† Helena Mietz

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski

 


Dodane: 2019.03.29 09:06, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka