Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w tegorocznych Rekolekcjach Wielkopostnych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Mirosławie oraz prowadzonym przez niego Duszpasterstwie Akademickim.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: w piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 (także dla młodzieży) a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii akcję “Serce dla potrzebujących”, która trwać będzie do przyszłej niedzieli. Przy wyjściach z kościoła wystawione są kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla najbardziej potrzebujących rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii. Zechciejmy wesprzeć tę inicjatywę, aby wszyscy nasi parafianie mogli godnie przeżyć nadchodzące Święta Wielkanocne. Prosimy także o zgłaszanie potrzebujących wsparcia rodzin i osób do biura parafialnego.
 4. Msza św. dla Duszpasterstwa Kolejarzy odprawiona zostanie jutro o godz. 18.00.
 5. Wszystkie śpiewające dzieci zapraszamy na próbę scholi – w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 6. W najbliższą środę, po wieczornej Mszy św. wspólnota „Sursum Corda” zaprasza na Wieczór Uwielbienia wraz z modlitwą o uzdrowienie przygotowany przez wspólnotę „Ogród Chwały”.
 7. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II podczas i po wieczornej Mszy św.
 8. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła Powszechnego – w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych. Z racji Uroczystości i Roku Świętego Józefa o godz. 9.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. Przygotowaniem do tej Uroczystości jest nowenna, którą odmawiamy codziennie, po wieczornej Mszy św.
 9. Od Uroczystości św. Józefa nasza Parafia włączy się, podczas wieczornych Mszy św. i po nich, w trwający do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
 10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie Pana Marcina Żukowskiego – animatora wielu wydarzeń religijnych oraz wieloletniego wolontariusza Światowych Dni Młodzieży. Pan Marcin od 10 roku życia zmaga się z guzem mózgu, ale aktywnie działa w Kościele. Zajmuje się również sprzedażą książek religijnych. Nabywając książkę będzie można pomóc w jego dalszym, kosztownym leczeniu. Pan Marcin podzieli się z nami świadectwem swojej wiary i życia.
 11. Także w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 20.00 gościć będziemy zespół Quadrans.
 12. Misterium Męki Pańskiej, z fordońskiej Doliny Śmierci, z przyczyn pandemii w tym roku przenosi się do parafii. Zapraszamy w Niedzielę Palmową wyjątkowo na godz. 16.00 na Gorzkie Żale w połączeniu z Misterium.
 13. Mając na uwadze dobro duchowe katechizowanych, Wydział Katechizacji i Szkół Katolickich Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy przygotował szkole rekolekcje online, realizowane w formie zdalnej, które odbędą się w następujących terminach:

  15 – 17 marca – uczniowie szkół podstawowych

  22 – 24 marca – uczniowie szkół średnich

  Materiały rekolekcyjne zostały zamieszczone na stronach internetowych (www.rekolekcje.bydgoszcz.pl oraz www.katecheza.bydgoszcz.pl).

 14. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” - W najnowszym numerze m. in.: o kościele w Iraku, o postaci św. Józefa w sztuce oraz o religijności Polaków w 2020 roku.
 15. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Preludium c – moll Jana Sebastiana Bacha.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Teresa Graczykowska lat 64;

† Edmund Jeżakowski lat 63;

† Monika Kamińska lat 41;

† Marian Spionek lat 63;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.03.13 17:46, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka