Dziś jest 22 stycznia A.D. 2019 - Wtorek II tygodnia Okresu Zwykłego
 

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół naszej parafii rozpoczną się w tym tygodniu i trwać będą od poniedziałku do środy. Prosimy o modlitwę.
 2. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych:
  • Droga krzyżowa:
   - dla dzieci o godz. 16.45
   - dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30.
 3. Kosz na trwałe produkty żywnościowe dla osób i rodzin potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony w kościele do niedzieli 25 marca. Zachęcamy wszystkich do podjęcia tej formy jałmużny wielkopostnej.
 4. Chorych z Komunią św. odwiedzimy przed świętami w sobotę 31 marca. Można już zgłaszać te osoby (które nie są na stałej liście) w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 5. Paschaliki wielkanocne – „Płomień nadziei” jako pomoc dla dzieci w cenie: duży - 10 zł, mały - 5 zł można nabywać u ministrantów i w zakrystii.
 6. Towarzystwo Przyjaciół KUL zapraszana na pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej w sobotę 31 marca. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 20 zł.
 7. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” oraz wspólnoty Sanktuarium Królowej Męczenników w Bydgoszczy zapraszają na XII Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Niedzielę Palmową 1 kwietnia o godz. 16.00 i 20.00. Szczegóły na plakacie.
 8. Spotkanie z młodzieżą klas III Gimnazjum nr 25 odbędzie się we wtorek 20 marca: dla dziewcząt o godz. 15.00, a dla chłopców o godz. 16.00. Pierwsze spotkanie z klasami II, które rozpoczynają przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się również we wtorek o godz. 17.00. Terminy spotkań wywieszone są w gablocie i zamieszczone w internecie.
 9. Spotkanie Koła Misyjnego w czwartek o godz. 17.15.
 10. Rekolekcje dla nauczycieli odbędą się w dniach 26-28 marca w parafii Św. Polskich Braci Męczenników na Wyżynach. Msze św. o godz. 18.00.
 11. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, w którym m. in.: Czy religia w szkole jest zagrożona? Rodzina – to szkoła miłości i wiary czy przedsiębiorstwo? (m.in. o rodzinie z dwanaściorgiem dzieci); Pamięć modlitewna o żołnierzach wyklętych; Polacy w skali świata są liderami w obronie życia; O depresji - chorobie demokratycznej.
 12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Andrzej Frąckowiak,
  † Stefania Błajszczak
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Dodane: 2012.03.17 10:58, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka