Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego pasterza obchodzimy Światowy dzień modlitw o powołania – módlmy się w sposób szczególny o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie do naszego bydgoskiego seminarium. Tej modlitwie poświęcony będzie cały nadchodzący tydzień, w którym przeżywać będziemy Kwartalne Dni Modlitw o Powołania.
 2. Zachęcamy do udziału w loterii misyjnej, która dzisiaj odbywa się w naszej Parafii. Przy wyjściu z kościoła można nabyć losy – nagrody są do odbioru w Domu Parafialnym. Każdy los wygrywa!
 3. Spotkanie grupy turystyczno pielgrzymkowej odbędzie się w poniedziałek, po wieczornej Mszy św.
 4. W środę do wspólnej modlitwy podczas wieczornej Mszy św. oraz na spotkanie z Pismem Świętym zaprasza, działająca w naszej Parafii, wspólnota Sursum Corda.
 5. W czwartek po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
 6. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich odbędzie się w najbliższy piątek, 30 kwietnia. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, po której nastąpi spotkanie w Domu Katechetycznym.
 7. W sobotę rozpoczynamy maj – nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane będą w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie.
 9. 1 maja wspominamy św. Józefa Rzemieślnika. Módlmy się w tym dniu za pracodawców i wszystkich ludzi pracy, szczególnie w tym trudnym czasie epidemii.
 10. Także w przyszłą sobotę pierwsza grupa dzieci z naszej Parafii przystąpi do I Komunii św. podczas specjalnych Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00. Otoczmy modlitwą dzieci a także wszystkich odpowiedzialnych za przygotowanie tych uroczystości. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek od godz. 17.00.
 11. W przyszłą niedzielę, po porannej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo i spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca. W tym dniu także odbywać się będzie kwesta na potrzeby Radia Maryja.
 12. Składamy podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej, trudnej sytuacji. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 13. Trwają prace na naszym cmentarzu przy układaniu kostki brukowej. Rozpoczął się także remont Biura Parafialnego – przepraszamy za wszelkie niedogodności. Biuro Parafialne, mimo prac remontowych, funkcjonuje w normalnych godzinach.
 14. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na maj.
 15. Przy wyjściu z kościoła rozdajemy maseczki ochronne oraz vouchery zniżkowe na film „Wyrok na niewinnych”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Andrzej Bindek lat 71;

† Maria Złotnicka lat 83;

† Jadwiga Zielecka - Poczekaj lat 88;

† Mirosława Pick lat 61;

† Roman Głaziński lat 67;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.04.24 10:54, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka