Dziś jest 16 stycznia A.D. 2019 - Środa I tygodnia Okresu Zwykłego
 

IV Niedziela Wielkanocna rok A

1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną. Przypominam o uczestnictwie w nabożeństwach dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. 

2. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami odbędzie się we wtorek 13 maja o godz. 17.15 w domu parafialnym, następnie wspólne nabożeństwo majowe.

3. We wtorek przypada rocznica objawień fatimskich. W czasie nabożeństwa majowego ofiarujemy dziesiątek różańca świętego w intencji pokoju na świecie.

4. W czwartek 15 maja po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

5. Przypominam, że osoby, które chcą pełnić godność ojca lub matki chrzestnej powinny być bierzmowane, uczniowie muszą uczęszczać na religię, starsi nie mogą mieć żadnych przeszkód, by przystąpić do spowiedzi i Komunii św. Zaświadczenia możemy wydawać tym, którzy aktualnie mieszkają w naszej parafii, a nie są tylko w niej zameldowani. Dokumenty te należy odbierać osobiście.

6. Przychodnia Rehabilitacyjna przy Pl. Piastowskim 3 zaprasza w środę 14 maja od godz. 7.00 do 11.00 na „Biały Tydzień”. Wszyscy będą mogli skorzystać z bezpłatnego pomiaru cukru i ciśnienia. Badania lekarskie od godz. 8.30 do 11.30  50% taniej, tj. w cenie 25 zł.

7. W zakrystii są jeszcze do nabycia płyty kompaktowe, które są cegiełkami pomocy dla przedstawicieli uboższych krajów, którzy będą chcieli uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Cena płyty PLN 20.

8. W sobotę 24 maja - u tronu Maryi Królowej Polski - odbędzie się ogólnopolskie spotkanie młodzieży. Szczegóły na temat wyjazdu na plakacie.

9. Dzisiaj w naszej parafii mamy kolejną loterię na rzecz misji. Zachęcam do wsparcia tego dzieła pomocy misjonarzom. Na potrzeby misji można w dalszym ciągu przynosić stare telefony komórkowe, ładowarki oraz znaczki pocztowe.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze znajdziemy wiele ciekawych artykułów m.in.: Uzdrowiona przez Jana Pawła II odwiedza Polskę, Otwarte niebo nad Rzymem. Obecny numer zawiera książeczkę o Wielkiej Nowennie Fatimskiej.

11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Kazimiera Rudnicka-Falisiak

† Kazimiera Pawlak

† Helena Niemczyńska

† Józef Piotrowski

† Kazimierz Wojtczak

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.05.08 09:05, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka