Dziś jest 29 czerwca A.D. 2022 -
 

IV Niedziela Wielkanocna

 1. Serdecznie dziękujemy za czynny udział w Tygodniu Biblijnym – szczególnie tym którzy czytali Ewangelię wg. Św. Mateusza w naszej świątyni. Zachęcamy jednocześnie do codziennej lektury Słowa Bożego, które jest źródłem mądrości naszego chrześcijańskiego życia.
 2. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania - modlimy się w sposób szczególny o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie do naszego bydgoskiego seminarium. Tej modlitwie poświęcony będzie cały nadchodzący tydzień, w którym przeżywać będzie Kwartalne Dni Modlitw o Powołania.
 3. W poniedziałek, we wspomnienie patrona strażaków – św. Floriana, z wdzięcznością za ofiarną służbę ogarnijmy modlitwą tych, którzy są zawsze gotowi przychodzić z pomocą, nie tylko w czasie pożarów.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie – w sposób szczególny polecać będziemy intencje powołaniowe.
 5. W piątek, 8 maja, przezywać będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Przez jego wstawiennictwo módlmy się o wszelkie łaski dla naszej Ojczyzny, szczególnie w tym trudnym czasie epidemii. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post.
 6. Rozpoczęliśmy maj - miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie ku czci Najświętszej Maryi Panny - w naszym kościele nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie (także w niedziele) po wieczornej Mszy św.  
 7. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszym kościele od poniedziałku do piątku od porannej do wieczornej Mszy św.
 8. Od poniedziałku zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej do naszego kościoła. Różaniec wspólnie odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.30.
 9. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii zaplanowana jest w tym roku na niedzielę, 20 września, natomiast Bierzmowanie na środę, 30 września. Ze względu jednak na dynamiczną sytuację związaną z epidemią, terminy te mogą ostatecznie ulec zmianie.
 10. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w naszym kościele, we Mszy św.  może uczestniczyć 60 osób. Prosimy w związku z tym o bezwzględne przestrzeganie środków bezpieczeństwa – zachowanie dwóch metrów dystansu między osobami w kościele oraz zakrywanie twarzy maseczkami ochronnymi.
 11. Przypominamy, że komunia św. udzielana jest najpierw osobom pragnącym przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, następnie tym, którzy pragną przyjąć je do ust (przy balaskach, na klęcząco).
 12. W związku ze zmianą ograniczenia liczby wiernych internetowa transmisja Mszy św. z naszego kościoła odbywać się będzie jedynie w niedziele – transmitować będziemy Sumę o godz. 11.00.
 13. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej, trudnej sytuacji. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 14. Przypominamy, że biura cmentarne i parafialne (tylko w sprawach nagłych
  i koniecznych) czynne są od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 11.00.
 15. Wszystkich, którzy znajdą się w potrzebie zachęcamy do skorzystania z pomocy psychologów, psychiatrów i pedagogów, którą zaoferowały nam: Klinika Psychiatrii X Wojskowego Szpitala Klinicznego, Poradnia Akademicka Wyższej Szkoły Gospodarki i osoby prywatne. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 16. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 17. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.
 18. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Bogdan Sobczyk

† Lena Lewandowska

† Paweł Mudło

† Maria Jeżakowska

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.05.02 20:23, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka