Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

IV Niedziela Wielkanocna

 

 1. Tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 2. W tym tygodniu rozpoczyna się maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski została przeniesiona na poniedziałek 4 maja.
 3. W najbliższy czwartek (30 kwietnia) będzie miała u nas miejsce podniosła i doniosła uroczystość: o godz. 19.15 nastąpi wprowadzenie relikwii św. Gemmy, które pozostaną w naszym bydgoskim Sacre-Coeur już na zawsze. Będzie to zarazem pierwsze nabożeństwo do słynącej niezwykłymi cudami św. Gemmy, w którym odtąd będziemy mieli możność uczestniczyć w każdy czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca o stałej porze, czyli zawsze o godz. 19.15.
 4. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 do 18.00. Wieczorem Msza św. - o godz. 19.15 - w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce, a po niej - w Domu Parafialnym – konferencja o niezwykłych cudach św. Gemmy - szczegóły na ulotkach.
 5. W sobotę o godz. 8.00 różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 8.30 odwiedzać będziemy chorych z Komunią św. Zachęcam, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła. Tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne.
 6. Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest zakup samochodu na dojazdy do chorych w ramach opieki domowej. Zbiórkę przed kościołem przeprowadzają wolontariusze Hospicjum po każdej Mszy Św.
 7. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów w dniach 1-3 maja na weekendowe spotkanie powołaniowe. Szczegóły w zakrystii.
 8. W niedzielę 3 maja o godz. 19.00 w Kościele Świętej Trójcy - w ramach jubileuszowego XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” - odbędzie się wyjątkowy koncert muzyki sakralnej: „Młodzi twórcy i ich mistrzowie” (dla uczczenia I rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II).
 9. Na sobotę 2 maja organizujemy wyjazd autokarowy do Warszawy. Celem wyjazdu jest wzięcie udziału w organizowanej przez środowisko Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę patriotyczno-religijnej uroczystości. Wyjazd o godz. 9.00, a powrót późniejszym wieczorem. Całkowity koszt przejazdu - dzięki dobroczyńcom (współcześnie przezywanym "sponsorami") - wyniesie 10 zł. Szczegóły oraz zapisy w zakrystii.
 10. Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje zaś wyjazd do Warszawy na spotkanie patriotyczno – religijne dnia 3 maja. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. Rodziny, które byłyby chętne ugościć młodzież biorącą udział w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o zgłoszenie się w zakrystii.
 12. W najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego - spośród wielu ciekawych - szczególnie gorąco polecam dwa artykuły: w części ogólnej na str. 24 "Franciszek musi zachować czujność" (wywiad z Raymondem Leo kard. Burke'em) oraz „Bóg nie zna słowa: niemożliwe” - artykuł poświęcony naszej mądrej, dzielnej i niezmiernie sympatycznej parafiance, Joannie Feldheim, której życie zależało będzie od ofiarności ludzi dobrej woli. Za tydzień u nas w kościele przy okazji wszystkich Mszy św. przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na rzecz Asi. Zamiast wzbogacać hałaśliwych oszustów i demoralizatorów pomóżmy naszej pobożnej i uczciwej oraz rzeczywiście znajdującej się w największej potrzebie parafiance!
 13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: 

         † Bogumił Dutkiewicz 

         † Danuta Mucha 

         † Helena Kowalska 

         † Gabriela Wąsik

 

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.04.24 18:38, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka