Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

IV Niedziela Adwentu

 1. Dobiega końca tegoroczny Adwent. Roraty w naszym kościele odprawione będą jeszcze do środy włącznie - o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim, w języku łacińskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 dla dzieci i dorosłych. Po roratach zapraszamy na śniadanie do domu parafialnego. Poświęcone opłatki wigilijne można jeszcze dzisiaj nabywać po Mszach św., przy wyjściu z kościoła.
 2. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą wspólnie odmówimy dzisiaj o godz. 19.45 a w dni powszednie po wieczornych Mszach św.
 3. Przybyło do nas Światło Betlejemskie, które możemy zabierać do swoich domów na wieczerzę wigilijną.
 4. Okazja do spowiedzi przedświątecznej jest do 23 grudnia, w dni powszednie od godz. 17.00. Bardzo prosimy żeby nie odkładać Spowiedzi św. na ostatnie chwile przed Świętami.
 5. W związku z koniecznością przygotowania naszego kościoła na Święta od poniedziałku nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie tylko w godzinach przedpołudniowych – od 10.00 do 12.00.
 7. W wigilię Bożego Narodzenia nasz kościół będzie zamknięty po porannej Mszy św. i otwarty o godz. 19.30. W wigilię biuro parafialne będzie nieczynne.
 8. W związku z sytuacją epidemiczną, w tym roku Pasterki w naszym kościele odprawione zostaną o godz. 20.00, 22.00 (w rycie trydenckim) oraz o 24.00. Taca z pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia.
 9. W uroczystość Bożego Narodzenia msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 10. W drugie święto – Msze św. odprawione będą według porządku niedzielnego. Taca tego dnia przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 11. Zapraszamy na wspólne, rodzinne kolędowanie przy żłóbku w pierwsze i drugie Święto Bożego Narodzenia oraz w niedzielę Świętej Rodziny na godz. 17.00.
 12. W związku z sytuacją epidemiczną w tym roku nie będzie tradycyjnego nawiedzenia duszpasterskiego rodzin w naszej parafii. Pragniemy jednak spotkać się na nietypowym, covidowym, sąsiedzkim kolędowaniu. W programie specjalna Msza św. wspólny śpiew kolęd i spotkanie z duszpasterzami. W kolejne dni będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic z naszej parafii na godz. 19.00.

  W poniedziałek 28 grudnia – zapraszamy parafian z ulic Sobieskiego, Unii Lubelskiej i Zygmunta Augusta;

  We wtorek 29 grudnia – ul. Rejtana, Fredry i Warszawskiej;

  W środę 30 grudnia – ul. Bulwary, Marcinkowskiego i Podolskiej.

 13. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym na ilustrację ulubionej kolędy. Szczegóły są na naszej stronie internetowej.
 14. Od 1 stycznia rozpoczniemy 33 – dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu oddania Matce Bożej. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę.
 15. Od niedzieli 3 stycznia nieznacznie zmienią się godziny dopołudniowych niedzielnych Mszy św. Msze św. będą odprawiane o godz.: 7.30, 9.00, 10.30 i 12.15.
 16. Są wolne intencje mszalne na dodatkowe Msze św. odprawiane w niedziele i święta w kaplicy Domu Parafialnego. Intencje można zamawiać w biurze parafialnym.
 17. W ubiegłą niedzielę na budowę sieci i systemu teleinformatycznego w naszej parafii zebraliśmy 6 300 zł. W ostatnim tygodniu zakończylismy główne prace w domu parafialnym związane m.in z nowymi instalacjami telefonicznymi oraz siecią komputerową – zamontowana została szafa teleinformatyczna z pełnym wyposażeniem i nowa centrala telefoniczna.
 18. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane
  do skarbon w kościele.
 19. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi wejściowych.
 20. Wszystkie osoby, które przeszły chorobę Covid-19 zachęcamy do oddawania osocza. Szczegóły
  na naszej stronie internetowej.
 21. Zachęcamy do lektury najnowszego, świątecznego numeru „Przewodnika Katolickiego” (w cenie 10 zł) z dodatkiem 5 minut z Bogiem na styczeń.
 22. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

 

† Jerzy Czupryniak

† Jarosław Trendel

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchhoz


Dodane: 2020.12.19 17:40, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka