Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

IV Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj przeżywamy już IV Niedzielę Adwentu. Roraty w naszym kościele odprawione będą jeszcze jutro, dla dorosłych o godz. 7.30 oraz dla dzieci o godz. 18.30. natomiast roraty w Klasycznym Rycie Rzymskim - o godz. 6.00. Poświęcone opłatki wigilijne można jeszcze nabywać po Mszach św., przy wyjściu z kościoła. Do nabycia są także również świece “Caritas” - mała w cenie 6 zł, duża - 15 zł.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej pana Andrzeja Kaźmierczaka, który rozprowadza książki z wierszami o tematyce religijnej. Ofiary za książki są przeznaczone na dożywianie filipińskich dzieci żyjących na wysypiskach śmieci.
 3. Od poniedziałku, 23 grudnia, do końca stycznia biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach przedpołudniowych – od 10.00 do 12.00.
 4. W wigilię Bożego Narodzenia nasz kościół będzie zamknięty po porannej Mszy św. i otwarty o godz. 21.30. W wigilię biuro parafialne będzie nieczynne.
 5. Dodatkowa Spowiedź św. przez Świętami będzie jutro, w poniedziałek, od godz. 15.00.
 6. Pasterka zostanie odprawiona o godz. 24.00, po Pasterce zapraszamy do wspólnego, rodzinnego kolędowania. Pasterka w Klasycznym Rycie Rzymskim ( z chorałem gregoriańskim) zostanie odprawiona o godz. 22.00.
 7. W środę, w uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. odprawione będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 8. W czwartek – święto św. Szczepana – Msze św. odprawione będą według porządku niedzielnego. Taca tego dnia przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Na 16.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku – szczególnie rodziny z dziećmi.
 9. Duszpasterskie nawiedzenie rodzin zwane „kolędą” rozpoczniemy w sobotę, 28 grudnia:

  28 XII (sobota) – ul. Dworcowa 23 – 35

                         - ul. Sobieskiego (cała 2- 13)

  Kolędę w sobotę rozpoczniemy o godz. 14.00. Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony w gablocie oraz dostępny na naszej stronie internetowej.

 10. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” z dodatkami 5 minut z Bogiem oraz Rodzina. W tym numerze szczególnie artykuł: „Trzeci raz Wrocław” o Europejskim Spotkaniu Młodych, które po raz trzeci odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska a w dodatku Diecezji Bydgoskiej relację z adwentowych rekolekcji dla młodzieży, które odbywały się w bydgoskim Seminarium Duchownym.
 11. W minionym tygodni odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Łucja Rolińska

† Krystyna Zimmermann

† Wanda Kadur

† Grzegorz Górzyński

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.12.20 08:53, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka