Dziś jest 16 stycznia A.D. 2019 - Środa I tygodnia Okresu Zwykłego
 

IV Niedziela Adwentu rok A

 

1. Roraty odbędą się jeszcze jutro o godz. 6.00 po łacinie w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz o godz. 18.30 – w formie zwyczajnej.

2. W zakrystii i biurze parafialnym można jeszcze nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece w cenie 5 zł, duże – 15 zł. Opłatki można nabywać w biurze parafialnym również dzisiaj po każdej Mszy św. do południa oraz jutro w godzinach urzędowania. W wigilię biuro parafialne będzie nieczynne.

3. Na tablicy ogłoszeń i w internecie jest umieszczony plan spowiedzi przed świętami. Do spowiedzi można przystąpić jeszcze dzisiaj przed i w czasie każdej Mszy św. do modlitwy Ojcze nasz. Ostatnia okazja do spowiedzi w poniedziałek od 16.00–18.30 i dodatkowo dla tych, którzy nie mogli od godz. 20.00–21.00.

4. Zgodnie z paroletnią już tradycją, również w bieżącym roku zostaną w naszym kościele odprawione 3 pasterki: o godz. 20.00 i o północy w zwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz o godz. 22.00 – w formie nadzwyczajnej.  UWAGA ! W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia nie ma Mszy św. o godzinie 7.30.

5. Od piątku 27 grudnia zaczynamy w naszej parafii duszpasterskie nawiedzenie rodzin, czyli kolędę. Ofiary składane z okazji kolędy będą przeznaczone na remont organów. Plan kolędy na najbliższe dni jest już wywieszony na tablicy ogłoszeń i zamieszczony w internecie. Kolęda w dni powszechne od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 14.00.

6. W styczniu w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św. po południu: o 17.15, a następnie nabożeństwo o godz. 18.00. W sobotę normalnie wieczorna Msza św. o godz. 18.30.

7. Zachęcam do lektury podwójnego numeru Przewodnika Katolickiego. W najnowszym wydaniu m.in.: O Bożym Narodzeniu w Watykanie, wywiad z założycielem Arki Noego; O cudzie Eucharystycznym w Sokółce; O malarstwie historycznym Jana Matejki; O satyrze w czasach PRL-u; Kalendarium wydarzeń w Polsce i na świecie w mijającym roku. Przewodnik zawiera płytę z kolędami w wykonaniu Arki Noego. Jego cena wynosi 6,90 zł.

8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia, a zwłaszcza błogosławionych świąt!

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Krzysztof Cybulski

† Bogdan Graduszewski

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

 

Ks. Roman Adam Kneblewski

 


Dodane: 2013.12.21 13:48, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka