Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

IV Niedziela Adwentu B

 1. Roraty odbędą się jeszcze jutro i we wtorek: o godz. 6.00 (po łacinie) i o 18.30. 
 2. W zakrystii i u ministrantów można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Małe w cenie 5 zł, duże – 15zł. Są jeszcze kalendarze ścienne naszej diecezji w cenie 6 zł.
 3. Opłatki można nabywać w biurze parafialnym również dzisiaj po każdej Mszy św. do południa oraz w dni powszednie w godzinach urzędowania. W wigilię Bożego Narodzenia biuro będzie nieczynne. Natomiast od jutra do końca stycznia biuro parafialne czynne będzie codziennie od godz. 10. do 12.
 4. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących. Zachęcam do ofiarności.
 5. Na tablicy ogłoszeń i w internecie został już umieszczony plan spowiedzi przed świętami. W poniedziałek i we wtorek spowiadamy od 7.30 do 8.00 oraz od 16.00 do 18.30. Dodatkowo będziemy spowiadać osoby, które nie mogły wcześniej przyjść we wtorek od godz. 19.15 do 20.00. 
 6. Zgodnie z paroletnią już tradycją, również w bieżącym roku zostaną w naszym kościele odprawione 3 pasterki: o godz. 20.00 i o północy w zwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz o godz. 22.00 - w formie nadzwyczajnej. UWAGA! W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia nie ma Mszy o godz. 7.30.
 7. Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zostaje udzielona dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 8. Od soboty 27 grudnia zaczynamy w naszej parafii duszpasterskie nawiedzenie rodzin, czyli kolędę. Plan kolędy na najbliższe dni jest już wywieszony na tablicy ogłoszeń i zamieszczony w internecie. Kolęda w dni powszechne od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 15.30, a w sobotę i niedzielę o godz. 14.00.
 9. W styczniu w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św. po południu: o 17.15, a następnie nabożeństwo o godz. 18.00. W sobotę normalnie wieczorna Msza św. o godz. 18.30.
 10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: artykuł pt.: „Odkryć Boga w mieście”; „Tajemnica wigilijnego opłatka”; „Nawrócenie jest dla każdego”.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia, a zwłaszcza błogosławionych świąt!
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

      †  Andrzej Świątkowski

      †  Marek Kinalski

      †  Hieronim Świerzchalski

         Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski

 


Dodane: 2014.12.18 19:29, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka