Dziś jest 13 czerwca A.D. 2024 -
 

III Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj obchodzimy, ustanowioną przez papieża Franciszka, Niedzielę Słowa Bożego. Podczas Sumy Parafialnej o godz. 11.00 nastąpi uroczysta intronizacja Pisma Świętego. Niech dzisiejsza niedziela będzie dla nas szczególną zachętą do codziennej lektury i rozważania słów Pisma Świętego. Jednocześnie zapraszamy na comiesięczne spotkania ze Słowem Bożym, które odbywać się będą w naszej parafii. Pierwsze spotkanie, zatytułowane „Moc Słowa uzdrawiająca” odbędzie się w najbliższy piątek, 31 stycznia, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 2. Zarząd Oddziału Towarzystwa Przyjaciół KUL serdecznie zaprasza wszystkich członków na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się Mszą św. sprawowaną w naszym kościele dzisiaj o godz. 16.00.
 3. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie. Z całego serca dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie kapłanów w domach, za otwarte drzwi i serca. Dziękujemy także za wszelkie ofiary składane podczas kolędy. Bóg zapłać!
 4. Od poniedziałku Msze św. w naszym kościele sprawowane będą w dni powszednie o godz. 7.30 oraz 18.00 (w połączeniu z okolicznościowymi nabożeństwami).
 5. Do końca ferii zimowych biuro parafialne czynne będzie jedynie w godzinach przedpołudniowych – od 10.00 do 12.00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 7. Także w pierwszą sobotę miesiąca, 1 lutego, ulicami naszego miasta przejdzie Męski Różaniec. Początek o godz. 13.45 przed kościołem Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Ogrody.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną świece. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca, a Koło Przyjaciół Radia Maryja będzie kwestować na potrzeby tegoż radia. W tym dniu także odbędzie się zbiórka ofiar na potrzeby klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.
 9. Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” zaprasza na kurs dla par i narzeczonych Co i jak zanim powiesz: TAK? Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej (www.coijak.orag.pl).
 10. Diecezja Bydgoska przygotowuje pamiątkową publikację dotyczącą peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. W związku z tym prosimy o podzielenie się posiadanymi w naszych domach materiałami – zdjęciami lub wspomnieniami z tego wydarzenia, które mogłyby być zamieszczone w tej publikacji.
 11. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającej ferie zimowe życzymy udanego wypoczynku od codziennych obowiązków i prosimy aby nie zaniedbywali w tym czasie relacji z Panem Jezusem pamiętając o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy także w naszych modlitwach o studentach, którzy w najbliższych dniach rozpoczną sesję egzaminacyjną.
 12. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” wraz z dodatkiem 5 minut z Bogiem.
 13.  W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Andrzej Welter

† Władysław Tafliński


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.01.25 17:24, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka