Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

III Niedziela Zwykła C

1. Zarząd Oddziału Towarzystwa Przyjaciół KUL zaprasza dzisiaj członków na Walne Zebranie z opłatkiem. Rozpocznie się ono o godz. 16.00 Mszą św. u nas w kościele.

2. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej działająca przy naszej parafii zachęca do uczczenia 30. rocznicy kanonizacji św. o. Maksymiliana Kolbego. Wyrazem tego będzie ufundowanie figury Świętego, która stanie w Ostródzie. Ofiary na ten cel zbieramy do puszek przy wyjściu z kościoła.

3. W tym tygodniu ze względu na kolędę biuro parafialne będzie czynne jeszcze tylko przed południem od 10.00 do 12.00, w środę nie będzie czynne biuro księdza. Intencje mszalne są wolne od początku kwietnia.

4. W środę kończymy kolędę. Plan kolędy na najbliższe dni jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i zamieszczony w internecie. Przypominam, że rodziny które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie mogą zgłosić chęć jej przyjęcia w dodatkowym terminie, czyli 30 stycznia (środa). Zgłoszenie należy złożyć do do 29 stycznia włącznie. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący: http://www.nspj.bydgoszcz.pl/static/koleda/

5. Powstaje przy naszej parafii Chór Bydgoskiego Sacre Coeur. Pierwsze spotkanie kandydatów odbędzie się w czwartek 31 stycznia o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Nowi kandydaci proszeni są o zgłaszanie się osobiste lub przesłanie czy pozostawienie swoich danych kontaktowych.

6. Spowiedź dzieci i młodzieży przed pierwszym piątkiem miesiąca w czwartek od godz. 16.30, a w piątek od 16.00.

7. W pierwszy piątek miesiąca  Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce, jak zwykle - o 19.15. Po Mszy św. - w imieniu Stowarzyszenia "Civitas Christiana" oraz własnym (Proboszcza Parafii) - zapraszam na prelekcję dra Jerzego Wojciaka zatytułowaną "Bydgoszcz w dobie Powstania Styczniowego".

8. W sobotę księża udadzą się do chorych z Komunią św. pierwszopiątkową. Z tej racji nie będzie tego dnia czynne biuro księdza. Nowych chorych można zgłaszać do czwartku włącznie.

9. W sobotę 2 lutego: święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie Matki Boskiej Gromnicznej. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.30 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego (po łacinie). Uczestnictwem w tej Mszy św. oraz następującymi po niej uroczystym nabożeństwie w kościele i spotkaniu w Domu Parafialnym zainauguruje swoją działalność powstające w naszej parafii Koło Przyjaciół Radia Maryja. W tym dniu również z racji święta odprawiona zostanie dodatkowo Msza św. o godz. 17.00.

10. Poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. w sobotę 2 lutego w kościele. Przed poświeceniem odbędzie się spotkanie z okolicznościową katechezą dla dzieci i rodziców. Wszyscy przychodzą na godz. 11.30. Rodzice z dziećmi zajmują miejsca w ławkach i wspólnie uczestniczą w katechezie oraz poświęceniu świec.

11. Spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 3 lutego po Mszy św. o godz. 9.30.

12. W przyszłą niedzielę spotkanie wspólnoty Żywego Różańca po Mszy św. porannej.

13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Helena Jurek

† Maria Pulc

† Joanna Jarząbek

† Leszek Kubiński

† Zdzisława Daroń

† Helena Gronostaj

† Zdzisław Zieliński

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.01.26 11:46, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka