Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną z wielką przykrością jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Nie odbędą się także rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Odwołujemy wszystkie spotkania formacyjne, grupowe, organizacyjne - także przygotowujące do I Komunii św. oraz Bierzmowania.  Zawieszone zostają także próby scholi dziecięcej oraz chóru parafialnego.
 2. Organizowane w najbliższym czasie wydarzenia - Misterium Męki Pańskiej w Fordonie, Droga Krzyżowa ulicami Bydgoszczy oraz spotkanie odnośnie osoby rotmistrza Witolda Pileckiego zostają odwołane. Nie odbędzie się także planowana na maj Narodowa Pielgrzymka do Włoch z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II.
 3. Od dzisiaj do środy włącznie wieczorne Msze św. będą transmitowane  na naszej stronie parafialnej - zakładka transmisja internetowa.
 4. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę nie będą sprawowane Msze św. o godz. 9.30. Zamówione na te godziny intencje zostaną przeniesione na godz. 7.30. 
 5. Od poniedziałku do soboty włącznie w naszym kościele trwać będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiać będziemy wspólnie Anioł Pański w południe a o godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego. 
 6. Od poniedziałku biura cmentarne i parafialne (tylko w sprawach nagłych i koniecznych) czynne będą od 10.00 do 11.00.
 7. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Caritas Diecezji Bydgoskiej.
 8. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30. Dzisiaj, po nabożeństwoe Gorzkich Żali zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. (ok . godz. 16.30).
 9. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są poświęcone Cudowne Medaliki wraz z modlitwą do Matki Bożej.
 10. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii akcja “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła, zostaną wystawione kosze, do których będzie można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla najbiedniejszych rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii.
 11.  W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Krystyna Janus

† Krzysztof Kowalski

† Rajmunda Ochocińska

† Aleksandra Nowicka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.03.15 07:50, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka