Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w Wielkim Poście stanowi obowiązek każdego katolika.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.30. 
 3. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na trwałą żywność dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Zachęcam do ofiarności.
 4. We wtorek, 26 marca, rozpoczynają się Misje Święte, będące bezpośrednim przygotowaniem przed nawiedzeniem naszej parafii przez Matkę Boską Jasnogórską w kopii jej Cudownego Obrazu. Uroczyste rozpoczęcie Misji odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 18.30. W związku z Misjami w dni powszednie nie będzie nabożeństw eucharystycznych o godz. 18.00 a biuro księdza może być czynne nieregularnie. Szczegółowy plan Misji oraz Nawiedzenia podany jest na specjalnych folderach oraz w naszym parafialnym tygodniku „Głos Serca”.
 5. W najbliższy piątek, po Mszy św. o godz. 18.30 z naszego kościoła wyruszy Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami naszej parafii - Sowińskiego, Mazowiecką, Sienkiewicza i Śniadeckich do kościoła. W związku z tym nie będzie w tym dniu nabożeństw Drogi Krzyżowej w kościele, ani Mszy św. o godz. 19.15.
 6. W sobotę, 30 marca, o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.
 7. Towarzystwo Przyjaciół KUL zaprasza w sobotę, 13 kwietnia, na pielgrzymkę go Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej. Koszt pielgrzymki 20 zł. Zapisy w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. 
 8. Odezwa Księdza Biskupa Ordynariusza

  Drodzy Diecezjanie!

  Przeżywany Wielki Post jest dla każdego z nas doskonałą okazją do jeszcze głębszego wniknięcia w tajemnicę miłości Boga do każdego człowieka, która najdobitniej wyraziła się w ofierze Krzyża Jezusa Chrystusa. Mając świadomość ceny tej Ofiary, zapraszam Was do obfitego korzystania z tego wyjątkowego czasu łaski, poprzez uczestnictwo w organizowanej przez młodzież Drodze Krzyżowej ulicami Bydgoszczy, która wyruszy sprzed Katedry Bydgoskiej 30 marca o godz. 19.30 oraz w Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci w Niedzielę Palmową tj. 14 kwietnia o godz. 16.00 i 20.00.

  Umiłowani Diecezjanie!

  W tych nabożeństwach pragniemy mieć zwój udział, bowiem tylko w ten sposób będziemy mogli korzystać z owoców Zmartwychwstania naszego Zbawiciela. Publiczne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej jest również świadectwem naszej wiary oraz wypełnieniem nakazu misyjnego „Idźcie i głoście” wobec współczesnego człowieka. W tegorocznej Drodze Krzyżowej ulicami Bydgoszcz pragniemy podjąć także wezwanie Ojca Świętego Franciszka wobec całego Kościoła prosząc o wynagrodzenie krzywd wszelkich nadużyć seksualnych. Tą modlitwą chcemy objąć nie tylko ofiary osób duchownych, ale wszystkich, o których nikt nie pamięta, a przez tę niepamięć zadaje się im dodatkowy ból.

  Ufam, że uczestnictwo w tych nabożeństwach przyczyni się do głębokiego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

  + Jan Tyrawa

 9. Polecam lekturę prasy katolickiej - szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz  naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Leszek Kulczyński
  † Piotr Suswał
  † Janina Rulewska

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2019.03.21 21:03, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka