Dziś jest 22 stycznia A.D. 2019 - Wtorek II tygodnia Okresu Zwykłego
 

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych oraz nasze rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne głosi ks. dr Wojciech Piotr Grygiel, którego serdecznie witamy w naszej parafii i w naszym mieście. Zechciejmy wesprzeć Ojca Rekolekcjonistę ofiarami cierpienia, postem  i modlitwą. Plan rekolekcji jest następujący: nauki na wszystkich Mszach św. niedzielnych, oraz od poniedziałku do środy w czasie Mszy św. o godz. 9.00 (z myślą o parafianach) lub o 18.30. Dzisiaj Mszę św. o godzinie 19.00 odprawi JE ks. bp Jan Tyrawa. Po tej Mszy św. niezależnie od nauki rekolekcyjnej Ojciec Rekolekcjonista wygłosi konferencję naukową zatytułowaną: „Ewolucjonizm a wiara w Boga”.
 2. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół naszej parafii rozpoczną się w przyszłym tygodniu i trwać będą od poniedziałku do środy.
 3. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych:
  Droga krzyżowa:
  - dla dzieci o godz. 16.45
  - dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00
  Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.30.
 4. Wszyscy młodzi zainteresowani podjęciem nauki w I Katolickim Gimnazjum oraz I Katolickim Liceum są zaproszeni na „Drzwi otwarte”, które odbędą się w sobotę 24 marca w godzinach 10.00-13.00 w Zespole Szkół Katolickich - Pomniku Jana Pawła II przy ul. Nowodworskiej 17.
 5. Kosz na trwałe produkty żywnościowe dla osób i rodzin potrzebujących z naszej parafii będzie wystawiony w kościele od soboty 17 marca do niedzieli 25 marca. Zachęcamy wszystkich do podjęcia tej formy jałmużny wielkopostnej.
 6. Chorych z Komunią św. odwiedzimy przed świętami w sobotę 31 marca. Można już zgłaszać te osoby (które nie są na stałej liście) w Biurze Parafialnym  w godzinach urzędowania.
 7. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 16.00.
 8. Paschaliki wielkanocne – „Płomień nadziei” jako pomoc dla dzieci w cenie: duży 10 zł, mały 5 zł można nabywać w zakrystii i Biurze Parafialnym.
 9. W sobotę 17 marca w naszym kościele odbędzie się II Przegląd Pieśni Pasyjnej. Od godziny 17.00 do 18.15 występy chórów Oddziału Bydgoszcz Federacji Caecilianum. Wstęp wolny.
 10. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, w którym min.: O finansach Kościoła (Ile Kościół dostaje od państwa, a ile państwu daje?); skąd się bierze niechęć do Kościoła i kapłanów?; historia Gorzkich Żali; o emeryturach, które się oddalają; dla rodziców: Co robić, kiedy dziewczynka chce być chłopcem?
 11. Terminy spotkań z młodzieżą klas III gimnazjum wywieszone są w gablocie  i zamieszczone w internecie.
 12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Stanisław Rulewski
  † Jerzy Florian
  † Krystyna Iwaszkiewicz
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Dodane: 2012.03.09 12:19, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka