Dziś jest 16 stycznia A.D. 2019 - Środa I tygodnia Okresu Zwykłego
 

III Niedziela Wielkiego Postu rok A

1. W czwartek Ksiądz Biskup udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Dziękuję za świadectwo wiary, właściwe zachowanie oraz złożony dar ołtarza w postaci zielonego ornatu i 8 świec ołtarzowych.

2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30.

3. Trwa nawiedzenie naszych rodzin przez księgę Pisma św. W każdej rodzinie księga gości od sobotniej Mszy św. wieczornej przez cały tydzień. Chętni mogą się jeszcze zapisać w zakrystii lub biurze parafialnym, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje. Rodziny, które już się zapisały mogą uzgadniać terminy nawiedzin.

4. We wtorek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia nasza diecezja obchodzi 10. rocznicę swojego powstania. Główne uroczystości jubileuszowe będą miały miejsce w parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie. Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 12.00 i będzie poprzedzona dwugodzinnym czuwaniem.

5. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach od 24 do 26 marca w kościele rektorskim pw. Ducha Świętego (Al. Jana Pawła II 117). Początek spotkań o godz. 19.00.

6. Spotkanie członków Koła Misyjnego odbędzie się w piątek – 28 marca o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.

7. Również w czwartek, ale po Mszy św. wieczornej - odbędzie się kolejne spotkanie katechezy przedmałżeńskiej dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

8. Z inicjatywy Rady ds. Nowej ewangelizacji w najbliższy piątek 28 marca, w wyznaczonych kościołach na całym świecie będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty nieprzerwanie przez 24 godziny. W naszej diecezji kościołem, w którym odbędą się te szczególne „24 godziny dla Pana” będzie Kościół Matki Boskiej Królowej Męczenników – Sanktuarium Królowej Męczenników w Bydgoszczy (Fordon, ul. Bołtucia 5). W tym kościele od godz. 17.00 w piątek, przez całą noc, do godz.17.00 w sobotę będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi Świętej. Zapraszamy.

9. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Bydgoszczy przy ul. Hetmańskiej 34 informuje, że trwa nabór dzieci z rocznika 2007 i 2008 do klas I na rok szkolny 2014-2015. Zgłoszenia należy składać w sekretariacie szkoły do 26 marca 2014 roku. Natomiast 2 kwietnia rozpocznie się elektroniczny nabór do oddziałów przedszkolnych tzw. zerówek.

10.Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: O nowych przewodniczących Konferencji Episkopatu Polski; Zaproszeni do małżeństwa – o Dniu Świętości Życia; Konkubinat – jedna z największych plag; Wywiad z naszym Biskupem Ordynariuszem na 10-lecie diecezji; nie tylko dla rodziców: Co zrobić, gdy trzeba powiedzieć „nie”?

11.Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

12.W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Andrzej Sopoński

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski

 

 

 


Dodane: 2014.03.21 13:10, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka