Dziś jest 22 stycznia A.D. 2019 - Wtorek II tygodnia Okresu Zwykłego
 

III Niedziela Wielkiego Postu C

 1. Składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski zbierane są dzisiaj po każdej Mszy św. w pokoju nr 3 w domu parafialnym.

 2. Kosz na trwałe produkty żywnościowe dla osób i rodzin potrzebujących z naszej parafii będzie wystawiony w kościele od dzisiejszej niedzieli do niedzieli 17 marca. Zachęcamy wszystkich do podjęcia tej formy jałmużny wielkopostnej.

 3. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji dla dzieci i młodzieży, które rozpoczną się jutro i trwać będą do środy. Również jutro, czyli w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy.

 4. W środę biuro księdza będzie czynne od godz. 17.00-18.00 ze względu na spowiedź młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

 5. W najbliższy czwartek 7 marca na Mszy św. o godz. 18.30 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Tą Mszą św. sprawowaną przez Księdza Biskupa dokładnie sto dni przed setną rocznicą konsekracji naszej świątyni rozpoczniemy uroczyste obchody stulecia bydgoskiego Sacre-Coeur.

 6. W piątek 8 marca po Mszy św. o godz. 19.15, która odprawiona zostanie w Klasycznym Rycie Rzymskim - zapraszam na spotkanie z prof. Robertem de Mattei. Szczegóły na zaproszeniach.

  Dodatkowych chorych odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią wielkanocną w sobotę 23 marca od godz. 8.30.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze rekolekcje parafialne, a także rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych: szczegóły na zaproszeniach. Ofiary zbierane na Mszach św. przeznaczone będą na potrzeby remontowe i inwestycyjne naszej parafii.
 8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Znajdziemy w nim ciekawe artykuły o papieżu Benedykcie XVI i o papiestwie przed zbliżającym się konklawe.
 9. W gablocie został zamieszczony plan przygotowań do świąt Zmartwychwstania Pańskiego w naszej parafii.
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

Marian Teske

Janina Wierzbowska

Stanisława Puła

Edmund Brostowicz

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.03.01 20:23, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka