Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

III Niedziela Wielkiego Postu B

 1. Dziś rozpoczynają się rekolekcje dla środowisk inteligenckich i twórczych oraz nasze parafialne. Nauki rekolekcyjne głosi ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz, którego serdecznie witamy w naszej parafii i w naszym mieście. Zechciejmy wesprzeć Ojca Rekolekcjonistę ofiarami cierpienia, postem i modlitwą. Plan rekolekcji zamieszczony jest na ulotkach, plakatach, na stronie internetowej Parafii oraz na wielkim banerze wywieszonym na kościele. 
 2. Rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam, że przystąpienie do tych sakramentów w Wielkim Poście stanowi obowiązek każdego katolika.
 3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30 – kazania pasyjne głosi ks. Adam Rożniakowski.
 4. Plan na czas Wielkiego Postu i przygotowań do świąt Zmartwychwstania Pańskiego został wywieszony w gablocie oraz wydrukowany w postaci ulotek, które można zabrać ze stolików.
 5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Dzisiaj również trwa zbiórka do puszek na dzieła Radia Maryja. Ze stolika można pobrać druki przekazów na telewizję Trwam i budowę kościoła Wotum Wdzięczności za Ojca Św. Jana Pawła II. Nadal zbierane są po Mszach św. podpisy pod listem do Prezydenta RP: „Nie" dla ratyfikacji konwencji niszczącej cywilizację chrześcijańską.
 6. Zachęcam do zdecydowania o przeznaczeniu odpisu 1% podatku należnego. Po Mszach św. w marcowe niedziele w Domu Parafialnym przy Pl. Piastowskim 5 udzielana jest pomoc w wypełnianiu PIT 37.
 7. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego. Do udziału w Studium zapraszamy wszystkie osoby, które chcą pogłębić swoją wiedzę na temat małżeństwa i rodziny, chcą budować swoje życie małżeńskie i rodzinne na gruncie Ewangelii i nauczania Kościoła. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i prowadzonych zajęć dostępne są na stronie internetowej www.rodziny.diecezja.bydgoszcz.pl.
 8. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy (ul. Hetmańska 34) informuje, że nabór dzieci z rocznika 2009 i 2008 (urodzonych od lipca do grudnia) do klasy I na rok szkolny 2015/2016 odbędzie się z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Jednocześnie w imieniu dyrekcji Szkoły serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami na „Drzwi otwarte Dwójki”, które odbędą się 19 marca 2015 r. w godz. 17.00 – 18.30. Informacje znajdują się na plakacie!
 9. Dla chętnych do nauki modlitw po łacinie spotkania w soboty o godz. 11.00 w Domu Parafialnym na I piętrze. Serdecznie zapraszam!
 10. Informacje dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz młodzieży klas II gimnazjum pragnącej przystąpić do sakramentu bierzmowania zostały wywieszone w gablocie i zamieszczone w internecie.
 11. Z początkiem Wielkiego Postu zachęcam do wsparcia dzieł miłosierdzia. Obok ołtarza św. Antoniego znajduje się kosz na trwałą żywność dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 12. W piątek 13 marca Drogą Krzyżową o godz. 16.45 rozpocznie się pierwsze spotkanie dla uczniów II klas gimnazjów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Po Drodze Krzyżowej spotkanie w Domu Parafialnym.
 13. W sobotę 14 marca odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Dokładne godziny spotkań wywieszone są w gablocie i zamieszczone w internecie.
 14. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in. artykuły:  „Kim jest Franciszek”, „Kobietę mocną któż znajdzie”  (jakie jest dziś miejsce kobiet w Kościele) oraz „Antykoncepcja = antymiłość” -  z wywiadem dyrektora naszej zakrystii, pana Tomasza Grzelskiego.
 15. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Elżbieta Jackowska
  † Barbara Słomska
  † Anna Dylik
  Wieczny Odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.03.06 19:39, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka