Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

III Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj rozpoczyna się XII Tydzień Biblijny pod hasłem "Misterium Słowa, które stało się Chlebem Życia"oraz IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy do  lektury Ewangelii wg. św. Mateusza w domach jak i w naszym kościele. Będziemy odczytywali po dwa rozdziały Ewangelii po porannej Mszy św., w południe po modlitwie Regina Coeli oraz po koronce do Miłosierdzia Bożego. Prosimy o zabranie z sobą do kościoła Pisma Świętego.
 2. W ostatnią niedzielę kwietnia, przeżywamy XIV Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za kierowców pod hasłem “Z miłością  na wszystkich drogach”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy kierują pojazdami mechanicznymi, wyrażając naszą wdzięczność szczególnie kierowcom wykonującym swoją pracę w czasie panującej epidemii.
 3. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w naszym kościele od poniedziałku do piątku od porannej do wieczornej Mszy św.
 4. Nabożeństwo ku czci św. Gemmy zostanie odprawione w najbliższy czwartek, 30 kwietnia, po wieczornej Mszy św. 
 5. W piątek rozpoczynamy maj - miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie ku czci Najświętszej Maryi Panny - w naszym kościele nabożeństwa majowe odprawiane będą codziennie (także w niedziele) po wieczornej Mszy św. 
 6. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy, że do uroczystości Trójcy Świętej, 7 czerwca,  trwa czas spowiedzi wielkanocnej.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 odprawiona zostanie Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy świata - po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie, którym rozpoczniemy drugi cykl pięciu pierwszych sobót miesiąca.
 8. W tym roku wyjątkowo w sobotę, 2 maja, przypada liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski - przeniesiona z IV niedzieli wielkanocnej. Dodatkowa Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.30.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania - w tym dniu będziemy modlić się o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie do naszego bydgoskiego seminarium. 
 10. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zostanie odprawione nabożeństwo dla Matek i Ojców Żywego Różańca. 
 11. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w naszym kościele, we Mszy św.  może uczestniczyć 60 osób. Prosimy w związku z tym o bezwzględne przestrzeganie środków bezpieczeństwa – zachowanie dwóch metrów dystansu między osobami w kościele oraz zakrywanie twarzy maseczkami ochronnymi.
 12. Przypominamy, że komunia św. udzielana jest najpierw osobom pragnącym przyjąć Ciało Pańskie na dłoń, następnie tym, którzy pragną przyjąć je do ust (przy balaskach, na klęcząco).
 13. W związku ze zmianą ograniczenia liczby wiernych internetowa transmisja Mszy św. z naszego kościoła odbywać się będzie jedynie w niedziele – transmitować będziemy Sumę o godz. 11.00.
 14. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej, trudnej sytuacji. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 15. Przypominamy, że biura cmentarne i parafialne (tylko w sprawach nagłych i koniecznych) czynne są od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 11.00.
 16. Wszystkich, którzy znajdą się w potrzebie zachęcamy do skorzystania z pomocy psychologów, psychiatrów i pedagogów, którą zaoferowały nam: Klinika Psychiatrii
  X Wojskowego Szpitala Klinicznego, Poradnia Akademicka Wyższej Szkoły Gospodarki i osoby prywatne. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 17. Przypominamy także o konieczności prolongowania grobów na naszym cmentarzu po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z ustawą, wykorzystane do ponownych pochówków.
 18. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Helena Tarasewicz

† Adolf Pilarowski

† Krzysztof Buchelt

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.04.24 17:03, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka