Dziś jest 16 stycznia A.D. 2019 - Środa I tygodnia Okresu Zwykłego
 

III Niedziela Wielkanocna rok A

1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną. Przypominam o uczestnictwie w nabożeństwach dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. oraz młodzieży  przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

2. Trwa nowenna poprzedzająca intronizację figury św. Michała Archanioła z góry Gargano, co nastąpi 8 maja. Szczegółowe informacje są zamieszczone na obrazkach, które można zabrać ze stolików.

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. w domu katechetycznym w pokoju nr 3 są zbierane składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Natomiast do puszek są zbierane ofiary na działanie i rozwój Radia Maryja.

4. Spotkanie duszpasterstwa kolejarzy w poniedziałek po Mszy św. o 18.30.

5. W czwartek obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. W naszej parafii będzie to jednocześnie dzień uroczystej intronizacji figury św. Michała Archanioła z Gargano. Odbędzie się ona w łączności z Mszą św. o 19.15.

6. Również w czwartek 8 maja o godz. 18.00 w katedrze bydgoskiej będzie sprawowana Msza św. w intencji pielęgniarek i położnych. 

7. Przypominam, że osoby, które chcą pełnić godność ojca lub matki chrzestnej muszą być bierzmowane, uczniowie muszą uczęszczać na religię, starsi nie mogą mieć żadnych przeszkód, by przystąpić do spowiedzi i Komunii św. Zaświadczenia możemy wydawać tym, którzy aktualnie mieszkają w naszej parafii, a nie są tylko w niej zameldowani. Dokumenty te należy odbierać osobiście.

8. W zakrystii są do nabycia płyty kompaktowe, które są cegiełkami pomocy dla przedstawicieli uboższych krajów, którzy będą chcieli uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Cena płyty 20 PLN.

9. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w czasie wielkanocnym stanowi obowiązek każdego katolika.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.15 dzieci klas III przeżywać będą swoją rocznicę Komunii św. W ramach przygotowań przypominam o uczestnictwie w nabożeństwach majowych i spowiedzi dla dzieci i rodziców, która będzie w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Próba w sobotę o godz. 10.00.

11. W przyszłą niedzielę odbędzie się „Loteria misyjna”. Na potrzeby misji można w dalszym ciągu przynosić stare telefony komórkowe, ładowarki oraz znaczki pocztowe.

12. Przypominam o prolongacie grobów na naszym cmentarzu po 20 latach od pochówku. Prolongaty można również dokonać drogą elektroniczną. Nieopłacone groby mogą być likwidowane. Proszę też o stosowanie się do przepisów porządkowych dotyczących śmieci. Jest to związane z podwyższeniem wysokości opłat za wywóz śmieci.

13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: sprawozdanie z uroczystości kanonizacyjnych w Rzymie i w naszej Ojczyźnie; O powiązaniu kultu maryjnego z historią Polski; O przyczynach chorób reumatycznych; dla rodziców: Jak dotrzeć do trudnego dziecka?

14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

15. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

Adam Medyński

Kazimiera Grobelska

Melania Pasza

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

 

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.05.03 11:31, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka