Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

III Niedziela Wielkanocna

 1. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w czasie wielkanocnym stanowi obowiązek każdego katolika.
 2. W imieniu pana Krystiana Frelichowskiego oraz własnym serdecznie zapraszam na spotkanie z Krzysztofem Wyszkowskim, które odbędzie się w sali na 3. piętrze Domu Parafialnego - we wtorek 12 kwietnia o godz. 19.00. Pan Krzysztof Wyszkowski, autor Deklaracji Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża oraz ich współzałożyciel - szczególnie zasłynął ujawnieniem bolesnej prawdy o Lechu Wałęsie tudzież szykanami, które go za to spotykały. Tytuł wtorkowej prelekcji: Prawda nas wyzwoli.
 3. Koło Misyjne działające w naszej parafii prosi o przynoszenie fantów na loterię misyjną. Na potrzeby misji można również przynosić stare telefony komórkowe, ładowarki oraz znaczki pocztowe.
 4. W czwartek - 14 kwietnia - biuro księdza będzie nieczynne.
 5. Ksiądz Dziekan zaprasza na początek uroczystych obchodów 50-lecia koronacji obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości - na najbliższą sobotę, 16 kwietnia. Początek o godz. 10.30 w Domu Polskim, następnie w Katedrze o 11.30 różaniec, po którym (o godz. 12.00) zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem naszego Księdza Dziekana. Na koniec delegacjom z każdej parafii zostanie wręczona kopia łaskami słynącego obrazu  Patronki Kościoła Bydgoskiego.
 6. Również w najbliższą sobotę o godz. 19.30 odbędzie się nabożeństwo w intencji Światowych Dni Młodzieży. Serdecznie zapraszamy!
 7. Nasza parafia organizuje wyjazd na ŚDM w dniach od 28 lipca do 1 sierpnia. Koszt: 460 zł. Zapisy do 30 kwietnia. Więcej szczegółów u wolontariuszy i na stronie: SDM2016.bydgoszcz.pl.
 8. W niedzielę 17 kwietnia po każdej Mszy św. wolontariusze przeprowadzą zbiórkę pieniężną na cele Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.
 9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze gorąco polecam artykuły: „Polacy mogą nawrócić Wschód” oraz "Emerytur może nie być”.
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Paweł Romiński

† Roman Miroński

† Elżbieta Frasz

† Alina Bujak

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski

 


Dodane: 2016.04.07 09:58, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka