Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

III Niedziela Wielkanocna 2015

 1. Dziś w naszej parafii odbywa się loteria misyjna. Zachęcam do wzięcia w niej udziału.
 2. Trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominam wszystkim o tym, że przystępowanie do tych sakramentów w czasie wielkanocnym stanowi obowiązek każdego katolika.
 3. Spotkanie duszpasterstwa kolejarzy odbędzie się jutro, w poniedziałek, po wieczornej Mszy św., a Rycerstwa Niepokalanej w piątek o godz. 9.00.
 4. W czwartek, 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, a w przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 5. Przypominam, że w każdy piątek - z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca, które (jak wiadomo) są już u nas zagospodarowane – jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.15, w klasycznym rycie rzymskim (bez kazania), po której gorąco zapraszam na katechezę dla dorosłych i młodzieży z cyklu „Kurs Życia”. Do brania udziału w rzeczonych katechezach starajmy się zachęcić młodzież i osoby dorosłe z naszego otoczenia.
 6. W sobotę 25 kwietnia o godz. 8.45 próba dla dzieci klas III przed I Komunią św. Tego samego dnia o godz. 10.15 w domu katechetycznym odbędzie się katecheza dla rodziców i dzieci klas II szkoły podstawowej. Przypominam o zapisaniu dzieci do I Komunii św. oraz o obowiązku uczestniczenia w przygotowaniach dla rodziców i dzieci.
 7. Trzecie spotkanie z młodzieżą klas II gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się według następującego planu: we wtorek 21 kwietnia od godz. 15.30 – 17.00 – wszyscy chłopcy; w środę 22 kwietnia od godz. 15.30 – 17.00 – wszystkie dziewczęta. Informacje znajdują się na stronie internetowej.
 8. Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest zakup samochodu na dojazdy do chorych w ramach opieki domowej. Zbiórkę przed kościołem przeprowadzą wolontariusze Hospicjum w niedzielę 26 kwietnia po każdej Mszy Św.
 9. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów w dniach 1-3 maja na weekendowe spotkanie powołaniowe. Szczegóły w zakrystii.
 10. Fundacja „Wiatrak” zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej kampanii „Kilometry Dobra”. Więcej informacji na plakacie.
 11. Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje wyjazd do Warszawy dnia 3 maja br. na spotkanie patriotyczno – religijne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 12. Rodziny, które byłyby chętne ugościć młodzież biorącą udział w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o zgłoszenie się w zakrystii.
 13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in. artykuły:  „Smoleńska zagadka wciąż nierozwiązana”; „Rozdwojenie jaźni”; „Otwarta rana”.
 14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Marianna Szybkowska

† Andrzej Gorzaniak

        Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.04.18 09:46, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka