Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

III Niedziela Adwentu

 1. Trwa Adwent. Msze św. roratnie odprawiane są o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim, w języku łacińskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 dla dzieci i dorosłych. Szczególnie do udziału w tej Mszy św. adwentowej zapraszamy te osoby, które jeszcze w niej nie uczestniczyły. Po roratach zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego.
 2. Poświęcone opłatki ze specjalnymi życzeniami świątecznymi od nas, księży posługujących
  w tutejszej parafii oraz sianko na stół wigilijny można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św., przy wyjściu z kościoła. Z przyczyn higienicznych, opłatki rozprowadzane są jedynie w przygotowanych opakowaniach. Do nabycia są również świece “Caritas” (zarówno białe jak i czerwone) - mała w cenie 6 zł, duża - 15 zł.
 3. Do dzisiaj trwa w naszej parafii akcja “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła są jeszcze wystawione kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy, olej czy słodycze) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki. Bardzo prosimy o zgłaszanie tych osób i rodzin w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii. Zechciejmy wesprzeć tę inicjatywę, aby wszyscy nasi parafianie mogli godnie przeżyć nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.
 4. Jutro, we wspomnienie liturgiczne św. Jana od Krzyża, nasz Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Tyrawa obchodzić będzie swoje imieniny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Biskupie.
 5. Od środy 16, grudnia trwać będzie Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą wspólnie odmawiać będziemy w dni powszednie po wieczornych Mszach św. a w niedzielę o godz. 19.45.
 6. W najbliższy piątek zapraszamy do comiesięcznej, wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II na godz. 18.00.
 7. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas ósmych oraz pierwszych licealnych zapraszamy na Mszę św. w piątek, na godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w kościele.
 8. Okazja do spowiedzi przedświątecznej będzie od 15 do 23 grudnia, w dni powszednie od godz. 17.00. Bardzo prosimy żeby nie odkładać Spowiedzi św. na ostatnie chwile przed Świętami.
 9. W związku z sytuacją epidemiczną, w tym roku Pasterki w naszym kościele odprawione zostaną o godz. 20.00, 22.00 (w rycie trydenckim) oraz o 24.00.
 10. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 11. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 12. W grudniu są jeszcze wolne intencje na porannych Mszach św. Intencje można zamawiać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 13. Serdecznie zapraszamy osoby, które dysponują odpowiednim sprzętem, czasem oraz umiejętnościami pozwalającymi fotografować różne wydarzenia z życia naszej parafii – prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. w zakrystii.
 14. Koło Misyjne prosi o przynoszenie: starych znaczków pocztowych, medalików, zużytych telefonów komórkowych, starych monet oraz kluczy. Te przedmioty zostaną przekazane na cele misyjne - można je składać w zakrystii lub biurze parafialnym.
 15. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi wejściowych.
 16. Wszystkie osoby, które przeszły chorobę Covid-19 zachęcamy do oddawania osocza. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 17. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” – szczególnie artykuły o wartości przebaczenia, o człowieczeństwie osób niepełnosprawnych oraz o powrocie kard. Georga Pella do działalności duszpasterskiej po odbytej niesłusznie karze więzienia.
 18. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Tomasz Guzik

† Krystian Chmiel

† Halina Manerowska

† Violetta Siemiontkowska

† Feliks Łytkowska

† Stanisław Andruszkiewicz      

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2020.12.12 17:13, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka