Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

III Niedziela Adwentu

  1. W ubiegłą niedzielę na tacę oraz w ostatnim czasie do skarbony na spłatę należności za remont wieży naszego kościoła zebraliśmy 8 150,00 zł. Dzięki tym ofiarom udało się, wspólnym wysiłkiem całej wspólnoty parafialnej, pomyślnie zakończyć remont wieży.
  2. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu – niedzielę Gaudete. Roraty w naszym kościele odprawiane są: dla dorosłych o godz. 7.30 (w soboty o godz. 8.00) oraz od poniedziałku do piątku, dla dzieci o godz. 18.30. natomiast roraty w Klasycznym Rycie Rzymskim odprawiane będą w najbliższym tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w roratach w nadchodzącym - ostatnim już - tygodniu adwentu. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św., przy wyjściu z kościoła. Od tego roku, opłatki rozprowadzane są jedynie w przygotowanych opakowaniach. Osoby, które chciałyby nabyć większą ilość opłatków proszone są o osobisty kontakt z księdzem w biurze parafialnym.  Do nabycia są również świece “Caritas” - mała w cenie 6 zł, duża - 15 zł. 
  3. Prosimy o zgłaszanie osób niezamożnych oraz samotnych z naszej parafii, chcących wziąć udział w spotkaniu opłatkowym, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 19 grudnia, o godz. 16.30. Prosimy także o zgłaszanie osób chorych i potrzebujących, dla których przygotowane zostaną paczki świąteczne. Przy wyjściu z kościoła nadal wystawione są kosze gdzie można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) do paczek świątecznych.
  4. We wtorek przypada 83 rocznica urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Ojcu Świętym.
  5. W tym roku, w naszym kościele, Pasterka zostanie odprawiona o godz. 24.00, natomiast Pasterka w Klasycznym Rycie Rzymskim - o 22.00.
  6. W przyszłą niedzielę, 22 grudnia, gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej pana Andrzeja Kaźmierczaka, który będzie rozprowadzać książki z wierszami o tematyce religijnej. Ofiary za książki będą przeznaczone na dożywianie filipińskich dzieci żyjących na wysypiskach śmieci.
  7. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w ramach formacji W mocy Bożego Ducha zaprasza na dwie prelekcje: „Owocem zaś Ducha jest opanowanie” oraz Chrześcijanin jako pielgrzym”, które odbędą się w naszym Domu Parafialnym, w czwartek, 19 grudnia, po Mszy św. o godz. 17.15.
  8. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” - szczególnie artykuły  "Wołanie o wspólnotę" – rozmowa z prymasem seniorem abp. Henrykiem Muszyńskim, a w dodatku Diecezji Bydgoskiej relację z pierwszej historii naszej diecezji ceremonii konsekracji dziewicy, która odbyła się w minioną niedzielę w bydgoskiej katedrze.
  9. W minionym tygodni odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Gabriela Wolska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.12.14 09:18, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka